рејтинг: 7.4/10
Оценка на корисникот: 8.34/10
(58 гласови)

СОДРЖИНА

Када Џор-Ел открије да Криптону прети експлозија, почиње изградњу свемирскога брода којим намерава да спаси свог сина. На дан фаталне експлозије Криптона, мали Кал-Ел лансиран је на удаљену, заосталу планету - на Земљу. Како би прикрио свој прави идентитет, он постаје Кларк Кент, благ и добронамеран новинар Метрополис Дејли Планета.
Чак ни Луис Лејн у коју је заљубљен и Пери Вајт, његов озбиљни и строги уредник, не сумњају да су збуњени Кент и Супермен иста особа. Он мора заувек да чува ту тајну како би могао да се бори против злочина и штити слабе и недужне.

Слики

СуперменСуперменСуперменСуперменСуперменСуперменСуперменСуперменСуперменСупермен

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Категорија седум: Крај на светот (2005)

  image
  Торнада, урагани, бури и масовни уништувања, како ефект на глобалното затоплување, се собираат во супер бура која би можела со досега невидена сила да ја удри...
 • Војна на световите (2005)

  image
  Научно-фантастичниот трилер на Стивен Спилберг „Војна на световите“ е адаптација на класичната приказна на Х. Г. Велс. Следи неверојатна битка за иднината на...
 • Сѐ е изгубено (2013)

  image
  Додека се наоѓа длабоко на едно соло патување во Индискиот Океан, еден неименуван човек (Роберт Редфорд) се буди и открива дека во неговата јахта навлегува вода...
 • Човек-пајак (2002)

  image
  Питер Паркер е срамежлив средношколец кој останал сирак како дете, малтретиран од другарите, и не може да ја признае љубовта кон девојката од соседството Мери...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.