рејтинг: 4.3/10
Оценка на корисникот: 6.5/10
(26 гласови)

СОДРЖИНА

Кејт е експерт за ајкули и е нетрпелива повторно да се нурне во водата откако една ајкула убива нејзин колега. Поранешното момче на Кејт ѝ нуди исплатлива понуда, да води еден милионер на опасно нуркање кај ајкулите... надвор од кафезот.
Добитничката на "Оскар", Хали Бери, ја игра Кејт Матисон, експертка за ајкули, чиј бизнис оди во надолна линија откако една ајкула убива нејзин колега додека таа раководела со нуркањето. Кејт порано имала прекар "шептач со ајкули" и нејзе ја прогонува сеќавањето за нападот, па не е во состојба да се врати во водата. Сметките се зголемуваат, а банката се подготвува да го одземе бродот на Кејт. Поранешното момче на Кејт, Џеф (Оливие Мартинез) ѝ нуди исплатлива понуда да води еден милионер кој бара возбуди на опасно нуркање кај ајкулите... надвор од заштитниот кафез. Борејќи се со сомнежите во себе и со стравот, Кејт го прифаќа предлогот и се упатува во најсмртоносната област каде што се хранат ајкулите, наречена „Маало на ајкулите“.

Слики

Темна плимаТемна плима

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Улица Скок бр. 22 (2014)

  денес
  image
  Откако (двапати) се провлекуваат низ средно училиште, тајните полициски детективи Шмит и Џенко ги очекуваат големи промени кога добиваат задача да се преправат...
 • Тенет (2020)

  денес
  image
  Џон Давид Вашингтон е главниот протагонист во овој sci-fi акциски спектакл на Кристофер Нолан. Вооружен со само еден збор - Тенет, борејќи се за опстанок за...
 • Скала на агресијата (2012)

  денес
  image
  На големиот мафијашки шеф Белаванс ќе му украдат половина милион долари. Тој ќе испрати екипа убијци за да ја пренесат пораката до крадците за кои се сомневаат...
 • Невозможна мисија (1996)

  денес
  image
  Том Круз е таен агент кој е наместен за смртта на својот шпионски тим. Бегајќи од владините убијци, тој се трка со времето за да остане чекор понапред од своите...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.