СОДРЖИНА

Злобната мачка, Кити Галор прави злобна завера за да ги покори не само нејзините кучешки непријатели, туку и нејзините сродници, мачките. Соочени со оваа закана, мачките и кучињата се присилени да се соединат во еден неприроден сојуз.
Една луда мачка оди предалеку во вечната борба помеѓу мачките и кучињата. Кити Галор, поранешна елитна агентка на шпионската организација МЈАУ, се одметнува. Таа планира за 48 часа да активира пеколен уред кој не само што ќе ги покори нејзините кучешки непријатели, туку и нејзините поранешни мачешки другари, при што целосно ќе го преземе светот. Соочени со оваа непосредна закана без преседан, мачките и кучињата ќе бидат присилени да работат заедно по прв пат во историјата во овој чуден сојуз за да се спасат себеси, како и луѓето, од оваа глобална катастрофа. Судбината е во нивните шепи! Време е да лета крзно.

Слики

Мачки и кучиња: Одмаздата на Кити ГалорМачки и кучиња: Одмаздата на Кити ГалорМачки и кучиња: Одмаздата на Кити ГалорМачки и кучиња: Одмаздата на Кити ГалорМачки и кучиња: Одмаздата на Кити ГалорМачки и кучиња: Одмаздата на Кити ГалорМачки и кучиња: Одмаздата на Кити ГалорМачки и кучиња: Одмаздата на Кити ГалорМачки и кучиња: Одмаздата на Кити Галор

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Алвин и верверичките: Големото патешествие (2015)

  вторник
  image
  Преку една серија недоразбирања, Алвин, Сајмон и Теодор почнуваат да мислат дека Дејв ќе ја запроси неговата нова девојка во Мајами, а нив ќе ги откачи. Тие имаат...
 • Опаку наопаку (2015)

  денес
  image
  Растењето знае да биде тешко, па тоа не е исклучок ни за Рајли, која се преселува од Средниот Запад кога нејзиниот татко наоѓа нова работа во Сан Франциско. Како...
 • Мали весељак: Брод спасилац (2017)

  денес
  image
  После храбре мисије спасавања у олујним временским приликама, млади спасилачки чамац Елијас позван је да преѓе да ради у Велику луку. Узбуѓено прихвата и напушта...
 • Необични басни: Шоу на Златокоса и трите мечки (2008)

  денес
  image
  Златнокосата - неподносливата телевизиска ѕвезда се согласува да земе учество во реалити шоу. Девојката е принудена да заживее со три непослушни мечиња. Кога...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.