СОДРЖИНА

Продуцентот на „Волт Дизни Стјудиос“, Џери Брукхајмер и режисерот, Џон Туртелтауб, тимот зад проектот „Национално богатство“, го претставува „Чиракот на волшебникот“ -- инвентивна и епска комична авантура за еден волшебник и неговиот чирак, вовлечени во центарот на една древна борба помеѓу доброто и злото.
Балтазар Блејк (Николас Кејџ) е мајстор-волшебник во Менхетен од денешно време, обидувајќи се да го обрани градот од својот вечен непријател, Максим Хорват (Алфред Молина). Балтазар не може тоа да го стори сам, па го регрутира Дејв Статлер (Џеј Барушел), навидум просечен тип кој прикажува скриен потенцијал во улогата на негов штитеник. Волшебникот на својот неволен соработник му дава краток курс по вештината и науката на магијата и заедно, овие неспојливи партнери ги користат своите моќи против најопасните и најсуровите злочинци на сите времиња.
Ќе биде потребна сета храброст која Дејв може да ја собере за да ја преживее својата обука, да го спаси градот и да ја добие девојката во неговата трансформација како „Чиракот на волшебникот“. Сценариото е на Мет Лопез и Даг Миро и Карло Бернард, од екранизираната приказна на Лоренс Конер и Марк Розентал и Мет Лопез.

Слики

Ученикот на волшебникотУченикот на волшебникотУченикот на волшебникотУченикот на волшебникотУченикот на волшебникотУченикот на волшебникотУченикот на волшебникотУченикот на волшебникотУченикот на волшебникотУченикот на волшебникот

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Опсада Алкатраза (2002)

  среда
  image
  У овом филму Сасха Петрошевичи Ник Фрејзер се наѓу изненада у затвору “Нови Алкатраз” зато што је Ник убио полицајца. Све време у затвору они имају туче са...
 • Витешки и дење (2010)

  среда
  image
  Џун Хејвенс (Камерон Дијаз) се подготвува за лет назад кон својот дом за свадбата на сестра си, кога буквално се судира со Рој Милер (Ром Круз) насред еден...
 • Биг мама (2000)

  среда
  image
  За да заштити убава жена и нејзиниот син од крадец, ФБИ-агент се преправа во крупна баба.
 • Ѕвездени патеки (2009)

  среда
  image
  Приказната ги бележи раните денови на Џејмс Т. Кирк и членовите на екипажот на бродот Ентерпрајз во текот на нивната обука во Академијата на Ѕвездената флота, со...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.