СОДРЖИНА

Познатиот режисер Зак Снајдер дебитира во режијата на анимирани филмови со семејната фантастична авантура со наслов „Легендата за чуварите: Бувовите од Гахул врз основа на омилената серија книги на Кетрин Ласки со наслов „Чуварите на Гахул. Филмот го прикажува Сорен, младиот був кој е фасциниран од епските приказни за „Чуварите на Гахул кои ги раскажува неговиот татко. Чуварите се митска дружина од крилати воини кои воделе голема битка за да ги спасат сите бувови од злобните „Чистотници.
Додека Сорен сонува еден ден да се придружи на своите херои, неговиот постар брат, Клуд ја мрази таа помисла и има желба да лови, лета и да ја краде наклоноста на својот татко од својот помлад брат. Но, љубомората на Клуд има ужасни последици, што предизвикува и двете бувчиња да паднат од својот дом во крошната на дрвата, право во канџите на „Чистотниците. Сега Сорен треба да изврши храбро бегство со помош од другите храбри млади бувови. Заедно тие патуваат преку морето и низ маглата за да го најдат „Големото дрво, домот на легендарните „Чувари кои му се единствената надеж на Сорен да ги победи „Чистотниците и да ги спаси кралствата на бувовите.

Слики

Легендата за чуварите: Бувовите од ГахулЛегендата за чуварите: Бувовите од ГахулЛегендата за чуварите: Бувовите од ГахулЛегендата за чуварите: Бувовите од ГахулЛегендата за чуварите: Бувовите од ГахулЛегендата за чуварите: Бувовите од ГахулЛегендата за чуварите: Бувовите од ГахулЛегендата за чуварите: Бувовите од ГахулЛегендата за чуварите: Бувовите од ГахулЛегендата за чуварите: Бувовите од ГахулЛегендата за чуварите: Бувовите од Гахул

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Снежана и седам патуљака (2019)

  вторник
  image
  Овога пута чаролија се не скрива у јабуци него у магичној црвеној ципелици помоќу које ќе се принцеза ослободити клетве која ју је претворила у патуљка! Велика...
 • Шпиони меѓу животните (2019)

  вторник
  image
  Мачорот Владимир и Стаорецот Хектор, двајца необични тајни агенти спротивставени на секој начин, се обидуваат да откријат таен материјал украден од непознати...
 • Мртвата невеста (2005)

  вторник
  image
  Тим Буртон ни претставува една морничава легенда што е заснована на руска народна приказна од 19 век, во која еден млад маж по грешка се жени за труп додека се...
 • Напред (2020)

  вторник
  image
  Двајца браќа виленици, Ијан и Барли, се впуштаат во волшебна мисија да поминат уште еден ден со починатиот татко. Како секоја добра авантура, нивното патешествие...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.