СОДРЖИНА

Дејвид, Џулиет и Алекс делат стан во Единбург и се во потрага по четврти цимер. По повеќе разговори, тие се одлучуваат за таинствениот Хуго, кој кратко време по преселувањето умира од предозирање, а во неговата соба станарите наоѓаат еден ковчег полн со пари. Тројцата цимери се договараат дека ќе ја кријат смртта на Хуго и ќе си ги поделат парите помеѓу себе, но откако се ослободуваат од телото, помеѓу нив расте недовербата и секој од нив е сигурен дека останатите сакаат да го убијат и да ги задржат парите.

Слики

Плиток гробПлиток гробПлиток гробПлиток гробПлиток гробПлиток гробПлиток гроб

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Време за злосторство (2004)

  денес
  image
  Младиот скитник Симеон е принуден да ја мине зимата во еден мал приморски град, но несвесно ќе стане катализатор за измами, предавство и убиства... Интересната и...
 • Упозорење (2018)

  денес
  image
  Десетогодишњи дечак Нико добија претеќе писмо и његов живот је у опасности, али чини се да му нико из његовог окружења не верује. Џон, младиќ опседнут бројевима,...
 • Шверцери (2012)

  денес
  image
  Филмот е инспириран од вистински настани, а е приказна за телевизиската репортерка Софи Талберт (Ш. Стоун) од Феникс. Таа е тврдоглава, упорна и десно-ориентирана...
 • Окрутне улице (1973)

  денес
  image
  Цхарлие је доброќудни ситни утеривач дугова за свог утицајног стрица у њујоршком кварту Мала Италија. Најбољи му је пријатељ проблематични Јохннy Боy, који...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.