poster

Zlatne godine

The Wonder Years (1988)

Komedi, Dramë, Familjar, Romance | Shtetet e Bashkuara të Amerikës

Ku ta shikojmë
Shfaqja nuk është në dispozicion
Vlerësimi: 8.3/10

The series depicts the social and family life of a boy in a typical American suburban middle-class family from 1968 to 1973, covering the ages of 12 through 17. Each year in the series takes place exactly 20 years before airing (1988 to 1993). The show's plot centers on Kevin Arnold, son of Jack and Norma Arnold. Kevin's father holds a management job at NORCOM, a defense contractor, while his mother is a housewife. Kevin also has an older brother, Wayne, and an older sister, Karen. Two of Kevin's friends and neighbors are prominently featured throughout the series: his best friend, Paul Pfeiffer, and his crush-turned-girlfriend Gwendolyn "Winnie" Cooper. Storylines are told through Kevin's reflections as an adult in his mid-30s..

REKOMANDIMET
 • Mladi Sheldon (2017)

  e hënë
  image
  It's 1989 and 9-year-old Sheldon Cooper has skipped four grades to start high school along with his less-intellectual older brother. As he struggles to be...
 • Une jam Frenki (2017)

  e hënë
  image
  Një vajzë që duket si një adoleshente, por që në fakt është e detyruar të fshehë identitetin e saj të vërtetë: atë të një roboti. Është mjaft inteligjente dhe...
 • Zeri i arsyes (1989)

  e hënë
  image
  Jerry Seinfeld stars in this television comedy series as himself, a comedian. The premise of this sitcom is Jerry and his friends going through everyday life,...
 • Nesigurna (2016)

  e hënë
  image
  Creator/writer/star Issa Rae brings her fresh voice to HBO with this painfully funny new comedy series, which follows best friends Issa (Rae) and Molly (Yvonne...
TOP LISTA

TvProfil përdor cookie për të siguruar eksperienën më të mirë të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Më shumë informacione rreth cookies mund të gjenden këtu: politikat e privatësisë.