poster

1917

1917 (2019)

Aksion, Dramë, Luftë, Thriller, Histori | Mbretëria e Bashkuar, Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Indi, Spanjë
Regjia: Sam Mendes

Vlerësimi: 8.2/10
Vlerësimi i përdoruesit: 7.3/10
(89 Voto)

PëRMBLEDHJE

Dy të rinjve britanikë u jepet një mision i pamundur gjatë Luftës së Parë Botërore: të shpërndajnë në territorin e armikut një mesazh që do të ndalojë 1,600 njerëz nga të rënit në një kurth vdekjeprurës.

Fotot

191719171917191719171917191719171917191719171917191719171917

Rishikime


Ska rishikime
REKOMANDIMET
 • Hamilton (2020)

  image
  1776. Aleksandër Hamilton është një jetim, i cili mbërrin në Nju Jork me idenë për tu bërë dikushi. Së bashku, me disa miq të tij, ai është i etur për liri dhe...
 • Soldier Boyz (1995)

  image
  A group of prisoners are going to Vietnam to rescue the daughter of a V-I.P. The Ones who survive get their freedom back...but hell awaits them.
 • Në mes hajdutëve (2009)

  image
  Tre miq - një reporter, një analist i një industrie nafte dhe një drejtor i financave takohen përsëri pas dhjetë vjetësh dhe zbulojnë rastësisht një nga shkaqet e...
 • Eksperimenti (2010)

  image
  Adrien Brody, Cam Gigandet, Forest Whitaker. Bazuar në një histori të vërtetë! Disa shkencëtarë, rekrutojnë një grup njerëzish për një eksperiment mbi sjelljen...
TOP LISTA

TvProfil përdor cookie për të siguruar eksperienën më të mirë të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Më shumë informacione rreth cookies mund të gjenden këtu: politikat e privatësisë.