LAJME Faqja 1

“The Prince”, publikohet traileri i serialit të animuar për princin George

• e mërkurë 12:02 e paradites

Quhet ‘The Prince”, është krijuar nga shkrimtari i Family Guy (dhe Will & Grace) dhe është pikërisht ajo që ju mendoni se është: një seri e animuar për familjen mbretërore.
Prodhuar nga HBO Max dhe krijuar nga Gary Janetti, “The Prince” do të jetë një satirë vizatimore mbi familjen mbretërore, parë nga këndvështrimi i George of Cambridge i cili, përgjatë harkut narrativ të 12 episodeve, do të tregojë kërkimin e tij për një vend brenda 775 dhomave të Pallatit Buckingham, transmeton KultPlus.

“Ombrella” shpallet “Best Film for 2021” në festivalin Redding Shorts Fest

• e martë 7:28 e pasdites

Flmi i metrazhit të shkurtë ”Ombrella” me regji të Ben Apollonit është shpallur “Best Film for 2021” në festivalin Redding Shorts Fest.
Regjisori Apolloni përmes një postimi në Facebook ka njoftuar për suksesin e filmit “Ombrella”.
“ “Ombrella” shpallet “Best Film for 2021” nga Festivali Redding Shorts Fest.

Filmat më me stil të të gjitha kohërave

• e martë 6:41 e pasdites

Me vite janë shkruar e filmuar puna, mundi dhe arritjet e mëdha të dizajnerëve me famë botërore.
Por, ka edhe nga ata filma të zhanreve të ndryshme që veçohen për një stil të veshjeve tejet elegant, transmeton Klankosova.tv.
Ne ju sjellim listën e disa nga filmat më të mirë të modës që janë realizuar ndonjëherë.

Artistët që mbetën në listën e zezë të Hollywood-it

• e martë 4:40 e pasdites

Disa prej artistëve nga Hollywoodi i kanë thyer rregullat me të cilat funksionon kjo shtëpi e filmave, të involvuar në organizata të cilat ishin ilegale.
HUAC u krijua më 1938 për të hetuar pabesinë e pretenduar dhe aktivitetet ilegale nga ana e qytetarëve.
HUAC i ka gjykuar edhe këta artistë, të cilët nuk i kanë respektuar rregullat e Hollywoodi-t.

Sot, për Ditën e Kinemasë në Cineplexx, këta super-filma mund t’i shikoni me çmime speciale, duke filluar nga 2,80€

• e martë 12:00 e pasdites

Në Cineplexx dita e martë shënon Ditën e Kinemasë, e cila është ditë e rezervuar për çmime më të ulëta të biletave, ku çmimet e tyre fillojnë nga 2,80€.
Dita e martë është dita që kinemaja më e madhe në vend, Cineplexx, ka rezervuar për filmdashësit, duke ofruar çmime më të lira të biletave, duke filluar nga 2,80€ për filmat 2D, dhe 3,60€ për filmat 3D.

Emri « 1 2 3 ... 509 510 511 » Mbiemri

TvProfil përdor cookie për të siguruar eksperienën më të mirë të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Më shumë informacione rreth cookies mund të gjenden këtu: politikat e privatësisë.