LAJME Faqja 1

Seriali ‘Besa’, aktorët: Politikanët rrënojnë, ndërsa artistët ndërtojnë ura

• e shtunë 11:21 e pasdites

Në botë kurdo që përmendet besa, dihet se fjala është për shqiptarët. Popull, ky i cili shquhet për këtë virtyt i cili është mbajtur në piedestal për shekuj me radhë. Por a ekziston akoma besa mes nesh si popull? Kësaj pytje, më së miri i përgjigjet seriali “Besa”!
Për Nistori-in kanë folur një pjesë e kastingut të këtij seriali, Mensur Safqiu dhe Refet Abazi, por edhe skenaristi Igor Stomeinov.

Konferenca e muzikës në Prishtinë, arkivë e çmueshme artistike (VIDEO)

• e shtunë 9:22 e pasdites

Për herë të parë në Prishtinë u organizua “Prishtina Music Conference” event ky që po synon të vendos Kosovës në hartën e konferencave botërore e ndër të tjera të promovojë artistët e muzikën kosovare.
Në eventin që filloi të premtën e vazhdoi për dy ditë u mbajtën aktivitete të ndryshme e erdhën muzikantë nga e gjithë bota. Ndër ta edhe artisti me famë botërore, Dukagjin Lipa, i cili tregoi historinë e suksesit kur bashkë me të bijën Duan, themeluan festivalin “Sunny Hill”.

Ndahen çmimet e ‘Art Without Limit International Film Festival’ 2021

• e shtunë 7:37 e pasdites

Mbrëmë në Teatrin Kombëtar të Kosovës ishte ceremonia e natës finale dhe ndarja e çmimeve e “Art Without Limit International Film Festival”.
Duke patur parasysh se data 3 dhjetor është ditë Ndërkombëtare e aftësisë së kufizuar, mbrëmë ishte një emocion i veçantë pasi që e gjithë mbrëmja ishte në duart e përsonave me aftësi të kufizuar, duke filluar nga bendi i mrekulluar nga Shkodra “The Door-Albania” ku të gjithë anëtarët e bendit janë persona me aftësi të kufizuar!

Shtatë filmat që duhet t’i shihni këtë dhjetor në Netflix

• e shtunë 4:00 e pasdites

Pavarësisht nëse po i përqafoni pushimet apo po i injoroni ato këtë dhjetor, Netflix ka opsione për t’ju mbajtur të argëtuar,transmeton KultPlus.
Ndërsa gjigandi i argëtimit futet thellë në strategjinë e sezonit të çmimeve, një pjesë e vogël e filmave të nivelit më të lartë mbërrijnë këtë muaj, duke filluar me “The Power of the Dog” të Jane Campion, i cili tashmë po transmetohet që nga 1 dhjetori.

Emri « 1 2 3 ... 629 630 631 » Mbiemri

TvProfil përdor cookie për të siguruar eksperienën më të mirë të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Më shumë informacione rreth cookies mund të gjenden këtu: politikat e privatësisë.