СОДРЖИНА

Соник, најбрзиот еж на светот, заедно со неговиот нов најдобар пријател Том Вачовски (Џејмс Марсден) се здружуваат за да го спречат злобниот д-р Роботник (Џим Кери) да го фати Соник и да ги искористи неговите моќи за да го покори светот.
На светот му требаше херој, но добивме еж. Со неверојатната брзина, ежот Соник, наречен Сината Маглина, се привикнува на својот нов дом на Земјата, сѐ додека случајно не ја уништува електричната мрежа и не го привлекува вниманието на злобниот гениј д-р Роботник (Џим Кери). Сега се работи за борба помеѓу негативецот и супер Соник во трката за спречување на Роботник да ги искористи моќите на Соник за покорување на светот. Соник се здружува со Господарот на Крофните со прекар Том Вачовски (Џејмс Марсден) за да ја спасат планетата во оваа акциона авантуристичка комедија што ќе му биде забавна на целото семејство.

Слики

Соник Супер ЕжСоник Супер ЕжСоник Супер ЕжСоник Супер ЕжСоник Супер ЕжСоник Супер ЕжСоник Супер ЕжСоник Супер ЕжСоник Супер ЕжСоник Супер ЕжСоник Супер ЕжСоник Супер Еж

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Пакет (2012)

  вторник
  image
  Дејството на акциониот трилер со Стив Остин и Долф Лундгрен во главните улоги се одвива околу еден курир, кој на локалниот мафијашки бос мора да му достави...
 • Црвениот орел (2011)

  вторник
  image
  Шпанија во текот на 60-те години од 17 век. За да се постигне мир меѓу Шпанија и Португалија, во Мадрид се одржува собир на високи претставници и моќни луѓе од...
 • Тенет (2020)

  вторник
  image
  Џон Давид Вашингтон е главниот протагонист во овој sci-fi акциски спектакл на Кристофер Нолан. Вооружен со само еден збор - Тенет, борејќи се за опстанок за...
 • Неправедно осуѓен (1998)

  вторник
  image
  Рајан Харисон (Леслие Ниелсен), виртуоз на виолини, звезда и секс симбол, не жели да спава са згодном Лорен (Келлy ЛеБроцк). Али, када њеног супруга пронаѓу...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.