poster

Притајено зло: Истребљење

Resident Evil: Extinction (2007)

акција, хорор, научна фантастика, трилер | Франција, Австралија, Германија, Обединетото Кралство, САД, Канада
Режисер: Russell Mulcahy

рејтинг: 6.3/10
Ocjena korisnika: 7.14/10
(35 glasova)

СОДРЖИНА

Preživeli iz Rakun Sitija putuju pustinjom Nevade, nadajući se da će stići do Aljaske koja bi mogla još uvek da bude oblast bez zombija. Tom karavanu se pridružuje i Alis da bi im pomogla u njihovoj borbi protiv zombija

Слики

Притајено зло: ИстребљењеПритајено зло: ИстребљењеПритајено зло: ИстребљењеПритајено зло: ИстребљењеПритајено зло: ИстребљењеПритајено зло: ИстребљењеПритајено зло: ИстребљењеПритајено зло: ИстребљењеПритајено зло: ИстребљењеПритајено зло: Истребљење

Осврти


Nema recenzija
ПРЕПОРАКИ
 • Оружје (2010)

  сабота
  image
  Првата цел на новиот полициски режим е Рич, трговец со оружје. При една размена, нештата ќе тргнат наопаку, а Рич ќе го спаси еден стар пријател. Меѓу нив двајца...
 • Икс-мен почетоци: Вулверин (2009)

  денес
  image
  ИКС-МЕН ПОЧЕТОЦИ: ВУЛВЕРИН, првото поглавје од приказната за Икс-Мен, го поврзува Вулверин со неколку легенди од светот на Икс-Мен, во епска револуција која ги...
 • Ивица и Марица против злото (2013)

  денес
  image
  Близнаците Ела и Џона тргнуваат во ново, елитно училиште. Таму ќе го запознаат директорот Себастијан, којшто знае многу повеќе за нив отколку тие самите. По...
 • Терминатор: Спасение (2009)

  денес
  image
  Четвртиот дел од серијалот, „Терминатор“ го следи возрасниот Џон Конор (кого го игра Кристијан Бејл) додека се обидува да го организира човечкиот отпор кој можеби...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: polica privatnosti.