poster

Принц града

Prince of the City (1981)

Режисер: Sidney Lumet

Каде да се погледне
Емисијата не е достапна во државата
рејтинг: 7.5/10

СОДРЖИНА

Детектив из њујоршких Одјела за наркотике Даниел Циелло умијешан је у неке сумњиве полицијске радње. Приѓе му унутарња контрола и у замјену да га не оптуже, мора им помоќи у истрази о полицијској корупцији. Даннy пристане све док не мора цинкати своје партнере, но ускоро открије како не може никоме вјеровати те мора докучити на чијој је страни и тко је све на његовој.

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Мистерии од крстозборот 5 (2021)

  денес
  image
  Тес е поканета да учествува во популарен ТВ квиз, но кога водителот неочекувано е убиен, таа и детективот Логан О’Конор се обидуваат да откријат кој стои зад сето...
 • Праведно убиство (2008)

  денес
  image
  Турк (Роберт де Ниро) и Рустер (Ал Пачино) се двајца искусни детективи на њујоршката полиција и долгогодишни партнери, кои бараат сериски убиец. Серискиот убиец...
 • Кралство на животните (2010)

  денес
  image
  Осамениот Џошуа Џ. Коди е повлечен 17-годишник, којшто еден ден ќе ја најде мајка му мртва како последица од предозирање со дрога. Од својата баба Џанин ќе побара...
 • Буди моје очи (2021)

  денес
  image
  Софи, млада слепа жена, чува вилу у самоќи, и нападну је лопови који траже скривени сеф. Да би се одбранила, она има нову апликацију под називом 'Буди моје очи'....
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.