Sidney Lumet

Роденден: 1924

Умре: 2011

Актерот:

 1. 1. American Masters (1985), серија
  ...
  Self
 2. ...
  Self
 3. ...
  Himself
 4. ...
  Self
 5. ...
  Self

Режисер:

 1. 8. The Hill (1965), филм
 2. 9. Кружок (1966), филм
 3. 12. The Appointment (1969), филм
 4. 14. Child's Play (1972), филм
 5. 15. Злочин (1973), филм
 6. 16. Серпико (1973), филм
 7. 19. ТВ мрежа (1976), филм
 8. 24. Пресуда (1982), филм
 9. 25. Daniel (1983), филм
 10. 27. Моќ (1986), филм
 11. 33. Guilty as Sin (1993), филм
 12. 36. Глорија (1999), филм
 13. 37. Strip Search (2004), филм

Сцеарист:

 1. ...
  (screenplay)

Продуцент:

 1. 3. Daniel (1983), филм
  ...
  executive producer

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.