рејтинг: 8.0/10
Оценка на корисникот: 8.68/10
(68 гласови)

СОДРЖИНА

Врз основа на најнеконвенционалниот антихерој од стриповите на „Марвел, овој филм ја раскажува приказната за потеклото на поранешниот специјалец кој станува платеник, Вејд Вилсон (Рајан Рејнолдс), кој откако поминал низ експеримент што му дава подобрени моќи да се лекува, го создава своето алтер-его, Дедпул. Вооружен со новите способности и со мрачната, изопачена смисла за хумор, Дедпул ги лови луѓето што речиси му го уништиле животот.

Слики

ДедпулДедпулДедпулДедпулДедпулДедпулДедпулДедпулДедпулДедпулДедпулДедпулДедпулДедпулДедпулДедпулДедпулДедпулДедпулДедпулДедпул

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Хълк (2003)

  денес
  image
  Класичниот лик од стриповите на Марвел оживува во ненадминливата визија на добитникот на Оскар, Анг Ли.
 • Шест куршуми (2012)

  денес
  image
  Самсон, бившиот платеник и експерт за киднапирање, ќе биде ангажиран од страна на на мајсторот на боречки вештини Ендрју да му помогне да ја најде ќерката,...
 • Богови Египта (2016)

  денес
  image
  Опстанак човечанства је у рукама обичног смртника, хероја Бека, којег глуми Брентон Твејтс. Бек се удружио са египатским богом Хорусом (Николај Костер-Волдо) да...
 • Поткажувач (2013)

  денес
  image
  Сопственикот на градежна фирма Џон Метјуз (Двејн Џонсон) дознава дека син му, со кого не живеат заедно, е уапсен за поседување дрога и, наместо на факултет, ќе...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.