John J. Kelly

actor

Роденден: 1967

Продуцент:

 1. ...
  line producer
 2. ...
  line producer
 3. 3. Лавина (1999), филм
  ...
  line producer
 4. ...
  line producer
 5. ...
  line producer: USA
 6. 6. Елита (2001), филм
  ...
  co-producer
 7. ...
  co-producer
 8. 8. Power Play (2003), филм
 9. ...
  line producer: USA & Barcelona
 10. ...
  co-producer
 11. ...
  line producer: USA
 12. ...
  executive producer
 13. ...
  line producer: additional photography
 14. ...
  line producer: USA
 15. ...
  co-producer
 16. ...
  line producer
 17. 18. 127 часа (2010), филм
  ...
  executive producer
 18. 19. Воин (2011), филм
  ...
  executive producer
 19. ...
  executive producer
 20. ...
  executive producer
 21. ...
  executive producer
 22. ...
  executive producer
 23. 24. Шпиони (2015), филм
  ...
  executive producer
 24. 25. Дедпул (2016), филм
  ...
  executive producer
 25. ...
  executive producer

Сцеарист:

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.