poster

Сунѓерот Боб: Сунѓер на суво

The SpongeBob Movie: Sponge Out of Water (2015)

анимација, акција, авантуристички, комедија, семејни, фантастика | САД, Кореја, Република, Австралија, Шпанија
Режисер: Mike Mitchell, Paul Tibbitt

рејтинг: 6.0/10
Оценка на корисникот: 9.17/10
(12 гласови)

СОДРЖИНА

Кога еден злобен пират го краде рецептот за хамбургерите „краби пети“, Сунѓерот Боб и пријателите излегуваат на брегот за да ја вратат украдената формула. За да успеат, тие мораат да се здружат со поранешниот ривал Планктон.
Сунѓерот Боб Панталоновски е на мисија за спасување на својот свет, па првпат доаѓа во нашиот свет! Кога пиратот Бургеробрад (Антонио Бандерас) го краде тајниот рецепт за омилените хамбургери „краби пети“, Сунѓерот Боб и пријателите излегуваат на брегот за да ја вратат украдената формула. За да успеат, тие мораат да се здружат со поранешниот ривал Планктон, но наскоро сфаќаат дека за да го поразат негативецот ќе мораат да ги најдат суперхероите во себе.

Слики

Сунѓерот Боб: Сунѓер на сувоСунѓерот Боб: Сунѓер на сувоСунѓерот Боб: Сунѓер на сувоСунѓерот Боб: Сунѓер на сувоСунѓерот Боб: Сунѓер на сувоСунѓерот Боб: Сунѓер на сувоСунѓерот Боб: Сунѓер на сувоСунѓерот Боб: Сунѓер на сувоСунѓерот Боб: Сунѓер на сувоСунѓерот Боб: Сунѓер на сувоСунѓерот Боб: Сунѓер на сувоСунѓерот Боб: Сунѓер на сувоСунѓерот Боб: Сунѓер на сувоСунѓерот Боб: Сунѓер на сувоСунѓерот Боб: Сунѓер на сувоСунѓерот Боб: Сунѓер на сувоСунѓерот Боб: Сунѓер на сувоСунѓерот Боб: Сунѓер на сувоСунѓерот Боб: Сунѓер на сувоСунѓерот Боб: Сунѓер на сувоСунѓерот Боб: Сунѓер на сувоСунѓерот Боб: Сунѓер на сувоСунѓерот Боб: Сунѓер на сувоСунѓерот Боб: Сунѓер на сувоСунѓерот Боб: Сунѓер на сувоСунѓерот Боб: Сунѓер на суво

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Листа клиенти (2010)

  денес
  image
  Филмот се одвива во мал тексашки град и во фокусот е една бивша мисица (Џенифер Лав Хјуит), сега е мажена и мајка на три деца и се соочува со конфискација на...
 • Мој мали пони: Екуестриа Гирлс Сунсет'с Бацкстаге (2019)

  денес
  image
  У овој посебној епизоди, Сунсет Схиммер и Пинкие Пие радују се концерту свог омиљеног бенда који ће наступити на музичком фестивалу Старсвирлед, али Екуестриан...
 • Том и Џери и изгубениот змеј (2014)

  денес
  image
  Омилените мачка и глушец се враќаат со песна, магија и авантура во овој волшебен нов филм за Том и Џери. Кога Том и Џери наоѓаат едно таинствено јајце, тие не се...
 • Мој мали Пони: Девојке из Еквестрије - Отпаковани празници (2019)

  денес
  image
  Сваког празника, Пинки Пај спрема неки слаткиш за Рарити, а Рарити прави празнично одело за Пинки Пај. Ове сезоне, Пинки Пај прави суфле. Када Пинки Пај и Сансет...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.