рејтинг: 5.1/10
Оценка на корисникот: 6.23/10
(35 гласови)

СОДРЖИНА

У круговима криминалног поsемља Француске ривијере познат као најбољи возач чије услуге новац може да купи, Френк Мартин (Ед Скреин) гарантује доставу сваког пакета уз одговарајуќу цену. Има три правила: нема имена, нема питања и нема додатних преговора. Ипак, његов кодекс ќе пасти у воду кад га прелепа и фатална Ана (Лоан Цхабанол) наговори да буде возач аута који ќе учествовати у генијално осмишљеној пљачки банке. Јуреќи улицама Монака у „аудију, Френк ќе се несвесно уплести у план уништења Јурија (Yури Колоколников), руског трговца људима који је 15 година раније присилио Ану на проституцију.

Слики

Foto: RTL / © 2014 - EUROPACORP - TF1 FILMS PRODUCTIONFoto: RTL / © 2014 - EUROPACORP - TF1 FILMS PRODUCTIONFoto: RTL / © 2014 - EUROPACORP - TF1 FILMS PRODUCTIONFoto: RTL / © 2014 - EUROPACORP - TF1 FILMS PRODUCTIONFoto: RTL / © 2014 - EUROPACORP - TF1 FILMS PRODUCTIONFoto: RTL / © 2014 - EUROPACORP - TF1 FILMS PRODUCTIONFoto: RTL / © 2014 - EUROPACORP - TF1 FILMS PRODUCTIONFoto: RTL / © 2014 - EUROPACORP - TF1 FILMS PRODUCTIONFoto: RTL / © 2014 - EUROPACORP - TF1 FILMS PRODUCTIONFoto: RTL / © 2014 - EUROPACORP - TF1 FILMS PRODUCTIONТранспортер: НаслеѓеТранспортер: НаслеѓеТранспортер: НаслеѓеТранспортер: НаслеѓеТранспортер: НаслеѓеТранспортер: НаслеѓеТранспортер: НаслеѓеТранспортер: НаслеѓеТранспортер: Наслеѓе

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Закон насиља (2018)

  денес
  image
  Тројица браќе ќе морати да удруже снаге с легендарним Брусом Вилисом, када трговци људима најмлаѓем брату отму вереницу. Браќа. Војници. Пријатељи. Мушкарци...
 • Шерлок Холмс (2009)

  денес
  image
  Познатиот детектив на Сер Артур Конан Дојл, добива нов лик во адаптацијата на стрипот на Лајонел Виграм, од сценаристот/режисерот Гај Ричи, каде играат Роберт...
 • Веном 2 (2021)

  денес
  image
  Том Харди се враќа на големото платно како смртоносниот заштитник Веном, еден од најголемите и најкомплексни ликови на „Марвел“. Во потрага по својата следна...
 • Чин на храброст (2012)

  денес
  image
  Инспириран од вистинскиот настан, „Чин на храброст“ е филм во кој главните улоги ги толкуваат вистински маринци кои се обидуваат да го запрат терористичкиот напад...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.