СОДРЖИНА

Расположена за одмазда откако едно соседно кралство ѝ се заканува на нејзината шума, Господарката на злото (Анџелина Џоли) ја проколнува новородената ќерка на кралот. Но потоа девојчето ѝ станува мило...
Истражете ја нераскажаната приказна за најмаркантниот негативен лик на „Дизни“ од класичната приказна од 1959 година, „Заспаната убавица“. Расположена за одмазда откако едно соседно кралство ѝ се заканува на нејзината шума, Господарката на злото (Анџелина Џоли) ја проколнува новородената ќерка на кралот. Но, како што расте, девојчето ѝ станува мило на Господарката на злото. И како што се разгорува судирот помеѓу двете кралства, Господарката на злото сфаќа дека Аурора можеби го има клучот за мир во земјата.

Слики

Господарка на злотоГосподарка на злотоГосподарка на злотоГосподарка на злотоГосподарка на злотоГосподарка на злотоГосподарка на злотоГосподарка на злотоГосподарка на злотоГосподарка на злото

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Падот на Белата куќа (2013)

  денес
  image
  Додека е на турнеја во Белата куќа со својата млада ќерка, еден полицаец (Шанинг Татум) стапува во акција за да ги заштити своето дете и претседателот (Џејми...
 • Нокаут (2011)

  денес
  image
  Бивши професионален боксер, кому му е преку глава од насилниот живот, ќе му помогне на еден ученик да им се противставу на децата што го малтретираат.
 • Џек Хантер и изгубеното богатство на Угарит (2008)

  денес
  image
  Античкиот град, Угарит Ана исчезнал пред илјади години под песоците на сириската пустина. Тој бил откриен во 1922 година повторно, но без неговото легендарно...
 • Годзила против Конг (2021)

  денес
  image
  Конг и неговите заштитници одат на опасно патување за да го најдат неговиот вистински дом, а со нив е Џија, младо девојче сираче со кое тој создал посебна и силна...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.