СОДРЖИНА

Археологиња и супер детектив Велма је у Египту за вријеме откривања свечаности обновљене сфинге- тајанственог митског створења с главом човјека и тијелом лава- само ради откривања скривене гробнице Клеопатре. Али стара фараонова клетва каже: „Нил ќе пасти, пустиња ќе нарасти и само онај тко се усуди уќи, претворит ќе се у камен!, али наравно то неќе спријечити Сцообy Дооа и његову екипе да уѓу унутра и наѓу нешто још мумифицираније! Заробљену војску која је уклета!

Слики

Скуби Ду: Где је моја мумија?

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Барби и магични Пегаз (2005)

  понеделник
  image
  Принцеза Аника (Барби) бежи од злог чаробњака, истражује чуда Облачног краљевства и удружује се са феноменалним крилатим коњем, за ког се испоставља да је њена...
 • Чудовишта (2001)

  денес
  image
  Главниот плашител Сали и неговиот ентузијастички расположен асистент Мајк работат во компанијата „Чудовишта, најголемата фабрика за обработка на вресоци во...
 • Необични басни: три прасиња и бебе (2008)

  денес
  image
  Кога пред вратите на својата куќичка трите прасиња наоѓаат едно младо волче, тие одлучуваат да го земат со себе и да го подигаат како да е едно од нив. Прасињата...
 • Универзитет на чудовишта (2013)

  денес
  image
  Мајк Вазовски и Џејмс П. Саливан се неразделна двојка, но не било секогаш така. Вратете се во времето кога тие биле само двајца надежни студенти на Универзитетот...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.