СОДРЖИНА

Поставен за време на почетокот на ледената доба, филмот ги следи мамутот Манфред, Сид и Слот, две животинки на работ на истребувањето, чие откритие за едно изгубено дете ги носи на мисија да го донесат бебето дома.
Пред 20.000 години, нашата планета влегува во Ледено доба. Сите видови животни почнуваат да емигрираат кон југ, барајќи потопла клима. Сид, една мрзлива животинка која никогаш не престанува да зборува е оставена да спие додека сите останати почнуваат да патуваат кон југ. Кога се буди, тој го среќава Мени, мамут кој патува на север, па одлучува да го следи. Кога еден човечки камп го напаѓаат тигри, една жена го зема своето бебе и скока во една река. Пред таа да се удави, бебето го спасуваат Мени и Сид. Двете животни решаваат да го бараат таткото и да му го вратат бебето. Диего, еден од тигрите кои ги нападнаа луѓето исто така доаѓа, барајќи го бебето.

Слики

Ледено добаЛедено добаЛедено добаЛедено добаЛедено добаЛедено добаЛедено добаЛедено добаЛедено добаЛедено доба

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Мој мали Пони Филм (2017)

  денес
  image
  Генерације су одрасле уз глобално популарни серијал „Мој мали Пони који у новом, магичном издању стиже на велика платна. Мој мали Пони доноси нам добро познату...
 • Принцезата и жабецот (2009)

  денес
  image
  Волт Дизни Анимејшн Студиос ви го претставува мјузиклот ПРИНЦЕЗАТА И ЖАБЕЦОТ, анимирана комедија што се одвива во Њу Орлеанс. Од творците на „Малата сирена и...
 • Алвин и верверичките: Големото патешествие (2015)

  денес
  image
  Преку една серија недоразбирања, Алвин, Сајмон и Теодор почнуваат да мислат дека Дејв ќе ја запроси неговата нова девојка во Мајами, а нив ќе ги откачи. Тие имаат...
 • Дома (2015)

  Утре
  image
  Кога симпатичниот отпадник од друга планета, по име Ох, слетува на Земјата и бега од сопствената раса, тој се спријателува со авантуристичката девојка Тип, која и...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.