СОДРЖИНА

Најмаркантниот лик од Икс-мен, Логан (Хју Џекмен), еденовековен стар мутант, пред светот познат како Вулверин, е измамен да дојде во Јапонија, која не ја видел уште од Втората светска војна, посетувајќи го светот на јакузите и јамураите.
Логан одеднаш се наоѓа во бегство со една таинствена и убава наследничка и за првпат се соочува со вистинската смртност. Тој ќе мора да ги надмине психолошките и емоционалните граници, подалеку од кога било претходно. Логан се наоѓа на опасно патување за да може повторно да го открие херојот во себе и ќе биде присилен да се соочи не само со моќни непријатели во вид на мутанти и луѓе туку и да се справи со сопственото мачно минато. Додека Вулверин се соочува со сечилата на самурајските мечови, минувајќи низ лавиринт од љубов, предавство и чест, тој вистински ќе ја дознае цената за бесмртниот живот.

Слики

ВулверинВулверинВулверинВулверинВулверинВулверинВулверинВулверинВулверин

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Самрачна сага: Помрачување (2010)

  денес
  image
  Сето тоа почнува... со избор. Во третото поглавје на феноменалната серија на Стефани Мејер, „Полноќ“,... Бела Сван е опкружена со опасност кога во Сиетл се...
 • Изван/себе (2015)

  денес
  image
  Провокативан научно-фантастични трилер који подсеќа да сваки напредак науке има своју цену. Милијардер, индустријалац Дејмијан Хејл (глуми га добитник Оскара,...
 • Шест дена, седум ноќи (1998)

  денес
  image
  Грубиот и неучтив пилот (Харисон Форд) и острата на јазик њујорчанка (Ен Хеч) се во неволја на напуштен остров откако нивниот авион за Тахити е принуден да слета...
 • Сломљени град (2013)

  денес
  image
  Филм „Сломљени град” је прича препуна неправде, у ком бивши полицајац Били Тагарт жуди за искупљењем и осветом након што га је преварио најмоќнији човек у граду,...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.