James Mangold

Роденден: 1963

Актерот:

 1. ...
  Irate Director Richard

Режисер:

 1. 1. Тежина (1995), филм
 2. 11. Логан (2017), филм

Сцеарист:

 1. ...
  (animation screenplay)
 2. 3. Тежина (1995), филм
 3. ...
  (screenplay)
 4. ...
  (screenplay)
 5. 8. Логан (2017), филм
  ...
  (story by)

Продуцент:

 1. ...
  executive producer
 2. 2. Логан (2017), филм
  ...
  executive producer

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.