рејтинг: 7.4/10
Оценка на корисникот: 8.89/10
(88 гласови)

СОДРЖИНА

Откако змејот ја напушта Осамената Планина, луѓето од Лејктаун се под закана. Орките, џуџињата, вилениците и луѓето се подготвуваат за војна. Во меѓувреме, Билбо гледа како Торин полудува, а Гандалф е спасен од затворот на некромансерот.
„Хобит: Битката на петте војски“ носи епски расплет на авантурите на Билбо Багинс, Торин Оукенсшилд и дружината џуџиња. Откако ја врати својата татковина од змејот Смауг, дружината несвесно испушти смртоносна сила во светот. Смауг го истура својот бес врз беспомошните мажи, жени и деца од Лејктаун. Опседнат со своето вратено богатство, Торин ги жртвува пријателството и честа за да го зачува, додека обидите на Билбо да го вразуми ги водат Хобитите кон очајнички и опасен избор. Но, претстојат дури и поголеми опасности. Големиот непријател Саурон, кој не е виден од никого, освен од волшебникот Гандалф, праќа легии од Орки во прикриен напад на Осамената Планина. Додека врз сѐ поголемиот конфликт се надвива темнина, џуџињата, вилениците и луѓето мора да одлучат да се обединат или да бидат уништени. Билбо се бори за својот живот и за животите на неговите пријатели во епската Битка на петте армии, додека иднината на Средната Земја е доведена во прашање.

Слики

Хобит: Битката на петте војскиХобит: Битката на петте војскиХобит: Битката на петте војскиХобит: Битката на петте војскиХобит: Битката на петте војскиХобит: Битката на петте војскиХобит: Битката на петте војскиХобит: Битката на петте војскиХобит: Битката на петте војскиХобит: Битката на петте војскиХобит: Битката на петте војскиХобит: Битката на петте војскиХобит: Битката на петте војскиХобит: Битката на петте војскиХобит: Битката на петте војскиХобит: Битката на петте војскиХобит: Битката на петте војскиХобит: Битката на петте војскиХобит: Битката на петте војскиХобит: Битката на петте војскиХобит: Битката на петте војскиХобит: Битката на петте војскиХобит: Битката на петте војскиХобит: Битката на петте војскиХобит: Битката на петте војскиХобит: Битката на петте војскиХобит: Битката на петте војскиХобит: Битката на петте војскиХобит: Битката на петте војскиХобит: Битката на петте војскиХобит: Битката на петте војскиХобит: Битката на петте војскиХобит: Битката на петте војскиХобит: Битката на петте војскиХобит: Битката на петте војскиХобит: Битката на петте војскиХобит: Битката на петте војскиХобит: Битката на петте војскиХобит: Битката на петте војскиХобит: Битката на петте војски

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Карневал душа (1962)

  вторник
  image
  Она је странац меѓу живима! Мери Хенри је уживала у дану возеќи се са пријатељицама. Када су их изазвали на трку девојке су пристале, али у току трке бивају...
 • Каде што се дивите (2009)

  денес
  image
  Деветгодишниот Макс бега од дома и плови преку морето за да стане крал на земјата „Каде што се дивите“. Кралот Макс владее со чудесниот свет на џиновските,...
 • Душкало и проколнатиот дворец (2010)

  денес
  image
  Германскиот овчар Сниф кој беше одгледан од страна на Том. Тој го научи кучето на многу трикови и заедно со неговата девојка Мирјам заминаа во интересна авантура....
 • Големиот Бак Хауард (2008)

  денес
  image
  На разочарување на неговиот татко, млад човек, почнува да работи како помошник на илузионист на кој не му оди многу добро работата.
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.