poster

Dragons: Gift of the Night Fury

Dragons: Gift of the Night Fury (2011)

Режисер: Tom Owens

Каде да се погледне
Емисијата не е достапна во државата
рејтинг: 7.6/10
Оценка на корисникот: 10/10

СОДРЖИНА

The Viking town of Berk, now enjoying its new alliance with the dragons, is preparing for its annual winter holiday of Snoggletog. However, that spirit is threatened when all the dragons, except Toothless who needs Hiccup to help him, suddenly fly away for some reason. While Astrid ineffectually tries to salvage the occasion, Hiccup decides to build Toothless a new prosthetic to allow him to fly independently, only to have the dragon take off as well. However, as the holiday approaches, Hiccup finds himself swept up to learn the dragons' secret the hard way and to find a solution to bring them home early.

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Семејството Адамс (2019)

  денес
  image
  Семејството Адамс се враќа на екраните со првата анимирана комедија за најексцентричното семејство во соседството. Смешно, необично и многу сликовито, Семејството...
 • Хероите на Енвел: Излез од играта (2017)

  денес
  image
  Четири ученици случајно наоѓаат премин и влегуваат во дигиталниот свет на Енвел. Тука нашите херои добиваат супермоќи и дознаваат дека лошиот шеф Моргарт се...
 • Змајева кугла зед: Ускрснуќе (2015)

  денес
  image
  Миран дан на Земљи, два преостала војника из Фризине војске - Сорбет и Тагома стижу у потрази за змајевим куглама са циљем да оживе Фризу. Успевају у томе, Фриза...
 • Мy Литтле Понy Еqуестриа Гирлс (2014)

  денес
  image
  Тwилигхт Спаркле и њени пријатељи се такмиче у Борби бендова на приредби талената "Догаѓај гриве" у Гимназији Кантерлот против супарнице Адагио Даззле и њеног...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.