рејтинг: 6.1/10
Оценка на корисникот: 9.1/10
(49 гласови)

СОДРЖИНА

Автомобилската ѕвезда на тркачките патеки, Лајтнинг Меквин и незаменливиот партнер Мејтер заедно одат на возбудливи нови места во „Автомобили 2“ кога заминуваат преку морето за да се натпреваруваат во првото светско гран при кое ќе го одреди најбрзиот автомобил на светот. Но, патот до шампионатот е преполн со дупки, скратени патчиња и урнебесни изненадувања кога Мејтер влетува во една интригантна авантура со меѓународна шпионажа. Мејтер е растргнат помеѓу желбата да му помогне на Лајтнинг Меквин во големата трка и неговата задача во една тајна мисија која ја оркестрираат големиот британски шпион Фин Мекмисл и неверојатниот шпион-почетник Холи Шифтвел. Патувањето на Мејтер кое е преполно со акција, го води низ една експлозивна брканица по улиците на Јапонија и Европа во која му се придружуваат неговите пријатели, а ја гледа целиот свет. Брзата забава вклучува живописна автомобилска екипа која ја комплетираат лошите негативци и меѓународните тркачки натпреварувачи.

Слики

Автомобили 2Автомобили 2Автомобили 2Автомобили 2Автомобили 2Автомобили 2Автомобили 2Автомобили 2Автомобили 2Автомобили 2Автомобили 2

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Украдена принцеза (2018)

  среда
  image
  Величанствена прича која се догаѓа у време храбрих витезова, прекрасних принцеза и чаробњака, која ќе нам показати да је љубав јача од било које магије. Руслан,...
 • Данскиот музеј (2010)

  среда
  image
  На бандата на Олсен доверена и’ е задача за премиерот. Имено, тие мораат да го украдат оригиналното перо на Ханс Кристијан Андерсен од данскиот Експорт музеј. Но,...
 • Хотел Трансилванија (2012)

  среда
  image
  Добре дојдовте во „Хотел Трансилванија, раскошното одморалиште на Дракула каде што чудовиштата и нивните семејства можат спокојно да се одморат и да бидат...
 • Аладин (1992)

  среда
  image
  Во еден маѓепсан град, момчето по име Аладин се обидува да ја спаси принцезата Јасмин од злобниот волшебник Џафар. Животот на Аладин се менува кога ја трие...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.