рејтинг: 7.7/10
Оценка на корисникот: 7.86/10
(58 гласови)

СОДРЖИНА

Пред да ги преземат имињата професор Икс и Магнето и да станат непријатели, Чарлс Гзавие и Ерик Лашер беа најблиски пријатели, работејќи заедно со другите мутанти за да ја сопрат најголемата закана за светот.
Според класичната митологија на „Марвел“, „Икс-мен: Прва класа“ го прикажува епскиот почеток на сагата за Икс-Мен. Пред да ги преземат имињата професор Икс и Магнето, Чарлс Гзавие и Ерик Лашер беа двајца млади мажи кои за првпат ги откриваат своите моќи. Пред да станат непријатели, тие беа најблиски пријатели, работејќи заедно со другите мутанти (некои познати, а некои нови) за да ја сопрат најголемата закана за светот.

Слики

Икс-мен: Прва класаИкс-мен: Прва класаИкс-мен: Прва класаИкс-мен: Прва класаИкс-мен: Прва класаИкс-мен: Прва класаИкс-мен: Прва класаИкс-мен: Прва класаИкс-мен: Прва класаИкс-мен: Прва класаИкс-мен: Прва класаИкс-мен: Прва класаИкс-мен: Прва класаИкс-мен: Прва класаИкс-мен: Прва класаИкс-мен: Прва класаИкс-мен: Прва класа

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Месечев Пад (2022)

  image
  Тајанствена сила избацује Месец из орбите око Земље и шаље га у судар са животом какав познајемо. Са само неколико недеља пре удара и светом на ивици уништења,...
 • Човек-пајак (2002)

  image
  Питер Паркер е срамежлив средношколец кој останал сирак како дете, малтретиран од другарите, и не може да ја признае љубовта кон девојката од соседството Мери...
 • Икс-мен: Последната битка (2006)

  image
  Во кулминацијата на трилогијата „Икс-мен“, еден лек се заканува да го промени текот на историјата. За првпат мутантите имаат избор, да ја задржат својата...
 • Човек-пајак 2 (2004)

  image
  Питер Паркер (Тоби Мегваер) се обидува да балансира со часовите на факултет и со работата како фотограф, додека го одржува својот таен живот како костимиран борец...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.