рејтинг: 7.3/10
Ocjena korisnika: 7.54/10
(39 glasova)

СОДРЖИНА

Сара Поли и Винг Рамс играат двајца од последните луѓе останати на Земјата во која дивеат зомби што јадат човечко месо. Со неколкумина други преживеани, тие мораат некако да избегаат до еден остров на кој наводно нема зомби.
Сара Поли, Винг Рамс, Џејк Вебер и Меки Фифер ја предводат актерската екипа во преработката на апокалиптичниот класичен хорор-филм на Џорџ Ромеро, „Зора на живите мртовци“. Една необјаснива чума го десеткува светското население, а сепак... мртвите не умираат. Тие стануваат зомби, неуморно заталкани во потрага по месото и крвта на преостанатите живи, кои се нивна храна. Една необична група од очајни преживеани во едно гратче во Висконсин се засолнува во еден голем затворен трговски центар. Сите во неа мора да научат како да се заштитат од сè поголемата орда зомби, но и како да соработуваат меѓусебно, бидејќи се последниот бастион на човештвото. Отсечена од остатокот на она што порано бил светот, групата ги користи сите достапни ресурси (однатре и однадвор) во својата речиси невозможна борба за преживување и зачувување на човечноста.

Слики

Зора на живите мртовциЗора на живите мртовциЗора на живите мртовциЗора на живите мртовциЗора на живите мртовциЗора на живите мртовциЗора на живите мртовциЗора на живите мртовциЗора на живите мртовциЗора на живите мртовциЗора на живите мртовциЗора на живите мртовциЗора на живите мртовциЗора на живите мртовциЗора на живите мртовциЗора на живите мртовциЗора на живите мртовциЗора на живите мртовциЗора на живите мртовци

Осврти


Nema recenzija
ПРЕПОРАКИ
 • Десперадо (1995)

  денес
  image
  Hladnokrvni revolveraš putuje od grada do grada ubijajući narko dilere koji su na bilo koji način umešani u ubistvo njegove voljene Domino.... Nimalo dosadan film...
 • Бевме војници (2002)

  денес
  image
  Bila je to prva velika bitka u Vijetnamu, u kojoj su učestvovale američke snage. Godine 1965, pukovnik Hal Mor i njegov odred koji čini 400 ljudi, spustili su se...
 • Крваво искупување (2013)

  денес
  image
  Квин Форте живее живот на кој може да му се позавиди - голема моќ, многу пари, жена што го сака и брат што го обожава. Но, тој има и непријатели, кои ќе се...
 • Отпорни на метке (1996)

  денес
  image
  Arči Moses postaje važan svedok ubistva. Ubrzo otkriva da je njegov prijatelj Rok Kitts ni manje ni više nego pravi tajni agent, koji deluje pod imenom Džek...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: polica privatnosti.