СОДРЖИНА

Када строго чувано оружје падне у руке плаќеника, ЦИА агенткиња Мејсон Браун (за Оскара номинована Џесика Честејн) морќе да удружи снаге са немачком агенткињом Мари (Дајана Кригер), савезницом из агенције МИ6 и врхунским стручњаком за компјутере Кадијом (добитница Оскара® Лупита Њогоо) и вештом психолошкињом Грасиелом (добитница Оскар® Пенéлопа Круз) у смртоносној, вратоломној мисији. Акција креќе широм света, од паришких бистроа до шарених пијаца Марока, и раскошних аукцијских куќа у Шангају, а квартет жена ќе удружити снаге како би заштитиле свиет — или га уништити.

Слики

355355355355355355355355355355355355355355355355355355355355

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Максимална пресуда (2012)

  image
  Бившиот оперативец Крос и неговиот партнер Менинг добиваат задача да обезбедат пристигнување на две таинствени затворенички во затвор. Веднаш по нивното...
 • Ф/X - убиство триком (1986)

  image
  Стручњака за специјалне ефекте у филмовима тајна служба врбује да лажира убиство мафијашког боса. Убрзо, меѓутим, схвата да је изигран и специјалним ефектима...
 • Ninja Klan (2009)

  image
  Раизо како младо момче е трансформиран во незапирлива машина за убивање од страна на едно тајно друштво познато како Озуну Клан. Но, кога убијците на Озуну го...
 • Црвено небо (2014)

  image
  Осрамотениот пилот Буч Мастерс го води одредот за враќање на катаклизмата ВМД. Кога ќе открие дека неговиот поранешен пријател Том Крег работи со ретористите,...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.