George A. Romero

Роденден: 1940

Умре: 2017

Актерот:

 1. 1. Лудаци (1973), филм
  ...
  Extra at Dance / High School Infirmary
 2. ...
  TV Director / Nick - Biker in Santa Claus Suit
 3. ...
  Zombie with Scarf

Режисер:

 1. 2. Лудаци (1973), филм
 2. 9. Зле очи (1990), филм

Сцеарист:

 1. ...
  (screenplay)
 2. 2. Лудаци (1973), филм
  ...
  (screenplay)
 3. ...
  (screenplay)
 4. 9. Зле очи (1990), филм
  ...
  (screenplay)
 5. ...
  (screenplay)
 6. ...
  (1978 screenplay)
 7. ...
  (1968 screenplay)
 8. ...
  (motion picture "Day of the Dead")
 9. ...
  (1973 motion picture "The Crazies")
 10. ...
  (based on the motion picture "Day of the Dead" by)
 11. ...
  (motion picture "Day of the Dead")

Продуцент:

 1. ...
  executive producer
 2. ...
  executive producer
 3. ...
  executive producer

Глас:

 1. ...
  Puppeteer

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.