poster

Господар на прстените: Две кули

The Lord of the Rings: The Two Towers (2002)

Режисер: Peter Jackson

рејтинг: 8.7/10
Оценка на корисникот: 9.08/10
(98 гласови)

СОДРЖИНА

Во вториот дел на трилогијата на Толкин, Фродо Багинс и другите членови на Дружината ја продолжуваат нивната света мисија да го уништат Единствениот прстен, но по различни патишта. Нивните судбини лежат во двете кули - кулата Ортанк во Исенгард каде што чека корумпираниот волжебник Саруман и тврдината на Саурон во Барад-дур, длабоко во мрачните земји на Мордор.

Слики

Господар на прстените: Две кулиГосподар на прстените: Две кулиГосподар на прстените: Две кулиГосподар на прстените: Две кулиГосподар на прстените: Две кулиГосподар на прстените: Две кулиГосподар на прстените: Две кулиГосподар на прстените: Две кулиГосподар на прстените: Две кулиГосподар на прстените: Две кулиГосподар на прстените: Две кулиГосподар на прстените: Две кулиГосподар на прстените: Две кулиГосподар на прстените: Две кулиГосподар на прстените: Две кулиГосподар на прстените: Две кулиГосподар на прстените: Две кули

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Луѓе во црно 3 (2012)

  денес
  image
  Агентот Џеј патува назад низ времето, во 1969 година, каде што се здружува со помладата верзија на агентот Кеј за да спречат еден злобен вонземјанин да ја уништи...
 • Земљотрес у Сан Андреасу (2015)

  денес
  image
  Због грешке из прошлости, нико неќе слушати упозорење сеизмолога о потресу који ќе одвојити ЛА од копна. Може ли она да спаси своју породицу?
 • Под ватром снајпера (2017)

  денес
  image
  „Под ватром снајпера напети је психолошки трилер чија радња прати двојицу војника који се налазе заробљени под циљником ирачког снајпериста, а измеѓу њиховог...
 • 96 сати: У бегу (2014)

  денес
  image
  У завршном делу јединствене трилогије Отета, Брајан Милс ќе се сусрести са до сада можда највеќом претњом, када непознати починитељи убију његову супругу и угрозе...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.