рејтинг: 6.3/10
Оценка на корисникот: 8.3/10
(44 гласови)

СОДРЖИНА

Во оваа епска фантастична авантура, Кијану Ривс го игра Кај, отпадник кој му се придружува на Оиши, водачот на 47-те одметнати самураи. Тие заедно сакаат да му се одмаздат на човекот што го убил нивниот учител и ги протерал.
Откако еден воин го убива нивниот учител и ги протерува 47-те самураи кои останале без водач, тие бараат начин да се одмаздат и да ја вратат својата чест. Протерани од своите домови и распрскани низ земјата, оваа дружина на ронини бара помош од Кај (Кијану Ривс), којшто е со мешана крв па поради тоа го отфрлиле. Тие се борат во див свет полн со митски ѕверови, вештери и со неверојатни ужаси. Кога овој протеран и поробен отпадник станува нивното најсмртоносно оружје, тој ќе се преобрази во херој којшто ќе ја инспирира дружината да влезе во вечноста.

Слики

47 ронини47 ронини47 ронини47 ронини47 ронини47 ронини47 ронини47 ронини47 ронини47 ронини47 ронини47 ронини47 ронини47 ронини47 ронини

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Судњи астероид (2020)

  денес
  image
  Након опетованих неуспјешних покушаја заустављања астероида, посљедња нада за Земљу једна је млада знанственица и њезин посебан тим.
 • Ограбен крадец (2006)

  денес
  image
  Само една работа го плаши слабиот порочен коцкар Фонг (Џеки Чен), повеќе од должниците што се подготвени во секое време да зачукаат на неговите врати...
 • Нестали у акцији (1984)

  денес
  image
  Уз помоќ службенице Стате Департмента и бившег пријатеља из војске прикупља информације и најмоќније наоружање. Војска, која се састоји од само једног човека,...
 • Во кафез (2010)

  денес
  image
  Полицаецот Дени е обвинет за злосторство што не го направил и ќе заврши во затвор. Главниот збор во затворот го има криминалецот Антон Варгас, којшто организира...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.