рејтинг: 7.2/10
Оценка на корисникот: 7/10
(5 гласови)

СОДРЖИНА

Мрачна комедија заснована врз факти во која играат Хју Џекман и Алеисон Џени како школски надзорници во Рослин, Лонг Ајленд, школски комплекс што ја осмисли најголемата проневера во американската историја во износ од 11.2 милиони УСД.
Педагошкиот надзорник Френк Тасоне (Хју Џекман) и неговата помошничка за бизнис во школо во Лонг Ајленд, Пем Глакин (добитничката на “Оскар“ Алисон Џени), се заслужни за неверојатниот престиж на школскиот комплекс во Рослин. Френк, секогаш со беспрекорен изглед и облека, е мајстор за пренесување позитивен став, без оглед дали се наоѓа пред публика составена од лидери на заедницата или во канцеларија со загрижен ученик или родител. Накратко, изгледа дека Френк не може да згреши. Така е сè додека една смела ученичка новинарка (Џералдин Висванатан) не реши да копа подлабоко во некои извештаи за трошоци и почнува да открива шема за проневера во епски размери, наведувајќи го Френк да осмисли план за прикривање – со сите неопходни средства.

Слики

Лошо образованиеЛошо образованиеЛошо образованиеЛошо образованиеЛошо образованиеЛошо образованиеЛошо образованиеЛошо образованиеЛошо образование

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Млади Карл Маркс (2017)

  денес
  image
  Са 26 г. Карл Маркс са својом супругом Џени креќе у изгнанство. У Паризу 1844. г. срешќе се с младим Фридрихом Енгелсом, сином власника фабрике, који је студирао...
 • Во потрага по Недојдија (2004)

  денес
  image
  Приказна за пријателството на Ј.М. Бари со семејството што го инспирирало да го создаде Петар Пан. Наградуваните Џони Деп, Кејт Винслет, Дастин Хофман и Џули...
 • Сѐ уште верувам (2020)

  денес
  image
  Вистинската приказна на музичката ѕвезда Џереми Камп и неговото патување меѓу љубов и загуба кое на крај ќе покаже дека секогаш има место за надеж.
 • Враќање во игра (2008)

  денес
  image
  Вистинска приказна за Џасмин Пламер, која на 11 години станала првата жена која играла на фудбалскиот натпревар Поп Варнер.
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.