рејтинг: 5.1/10
Оценка на корисникот: 4.86/10
(7 гласови)

СОДРЖИНА

„Барајќи го Осама“, главно е вистинска приказна за Гари Фокнер (Н. Кејџ), бивш затвореник, невработен мајстор и модерен Дон Кихот, кој се решава на неверојатна мисија. Вооружен само со самурајски меч, купен од ТВ реклама, со верба ја извршува божјата заповед, патува во Пакистан за да го зароби Осама бин Ладен и да го донесе пред правдата. На Гари му се придружуваат стари пријатели од Америка, нови од Пакистан, и непријателите кои попатно ги стекнал во ЦИА, како и Бог (Р. Бранд) и самиот Осама - кои ни сами не можат да веруваат колку засекогаш ги смени карактерот на Гери...

Слики

Барајќи го ОсамаБарајќи го ОсамаБарајќи го ОсамаБарајќи го ОсамаБарајќи го Осама

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • САД против Били Холидеј (2021)

  сабота
  image
  Овој филм ја следи Били Холидеј за време на нејзината кариера кога е таргетирана од Федералното биро за наркотици. На чело на оваа операција е црниот агент Џими...
 • Јуда и црниот месија (2021)

  сабота
  image
  Кодошот на ФБИ Вилијам О’Нил се инфилтрира на забавата на „Блек Пантер“ во Илиноис и го следи нивниот харизматичен водач, Фред Хемптон. Крадецот О’Нил наоѓа...
 • Пробуѓена савест (1999)

  сабота
  image
  Лауел Бергман је продуцент емисије „60 минута“ у телевизијској куќи ЦБС. Истражујуќи податке о дуванској индустрији, упознаје др Џефрија Вигенда, научника који је...
 • Волшебникот на лагите (2017)

  недела
  image
  Со Роберт де Ниро во главната улога како Берни Медоф и со Мишел Фајфер како неговата сопруга Рут, оваа драма на ХБО ги прикажува настаните што довеле до...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.