рејтинг: 7.4/10
Оценка на корисникот: 8.07/10
(29 гласови)

СОДРЖИНА

Хомер е сираче во Сент Клод, Мејн. Тој никогаш не бил посвоен, па му станал миленик на директорот на сиропиталиштето, д-р Ларч, кој на Хомер му го пренесува сето познавање од медицината, па тој станува вешт но нелиценциран лекар. Но, Хомер посакува самиот да се открие себеси надвор од сиропиталиштето. Кога Воли и бремената Кенди го посетуваат сиропиталиштето каде што д-р Ларч извршува медицински безбедни но незаконски абортуси, Хомер заминува со нив за да работи на семејната фарма за јаболка на Воли. Воли заминува во војна, оставајќи ги Хомер и Кенди сами заедно. Што ќе открие Хомер за животот и љубовта на фармата? Што е со судбината што д-р Ларч ја испланирал за него?

Слики

Животот нема правилаMiramaxMiramaxMiramaxMiramaxMiramaxЖивотот нема правилаЖивотот нема правилаЖивотот нема правилаЖивотот нема правилаЖивотот нема правилаЖивотот нема правилаЖивотот нема правила

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Вреќа костију (2011)

  недела
  image
  Bestselling novelist Mike Noonan, unable to cope after his wife's sudden death, returns to the couple's lakeside retreat in Maine, where he becomes involved in a...
 • Љубов на првиот танц (2018)

  недела
  image
  Хоуп сака да биде професионална кореографка, но засега држи часови по танц, претежно на свшрени парови. Нејзините нови клиенти Ерик и Адријана планираат наскоро...
 • Бакусху (1951)

  недела
  image
  Двадесетосмогодишња Норико (С. Хара) живи с родитељима и старијим братом, његовом женом и два сина, у обитељи традиционалних назора. Но, Други свјетски рат је...
 • Омаров отац (2020)

  недела
  image
  Под строгим полицијским часом, Салах, отац из Палестине, крене на пут да преѓе израелску границу носец́и у торби свог сина који је умро након неуспеле операције у...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.