poster

Животот нема правила

The Cider House Rules (1999)

Режисер: Lasse Hallström
TV1000 Balkan | Утре | 18:25

рејтинг: 7.4/10
Оценка на корисникот: 8.08/10
(25 гласови)

СОДРЖИНА

Хомер е сираче во Сент Клод, Мејн. Тој никогаш не бил посвоен, па му станал миленик на директорот на сиропиталиштето, д-р Ларч, кој на Хомер му го пренесува сето познавање од медицината, па тој станува вешт но нелиценциран лекар. Но, Хомер посакува самиот да се открие себеси надвор од сиропиталиштето. Кога Воли и бремената Кенди го посетуваат сиропиталиштето каде што д-р Ларч извршува медицински безбедни но незаконски абортуси, Хомер заминува со нив за да работи на семејната фарма за јаболка на Воли. Воли заминува во војна, оставајќи ги Хомер и Кенди сами заедно. Што ќе открие Хомер за животот и љубовта на фармата? Што е со судбината што д-р Ларч ја испланирал за него?

Слики

Животот нема правилаЖивотот нема правилаЖивотот нема правилаЖивотот нема правилаЖивотот нема правилаЖивотот нема правилаЖивотот нема правилаЖивотот нема правилаЖивотот нема правилаЖивотот нема правила

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Партизанска ескадрила (1979)

  денес
  image
  Југословенски филм из 1979. године режирао је Хајрудин Крвавац. Носиоци главних улога су Беким Фехмију, Велимир Бата Живојиновиќ и Љубиша Самарџиќ. У пролеќе...
 • Чоколада (2000)

  денес
  image
  Во 1959 година таинствената Виен (Жулиет Бинош) се преселува со нејзината мала ќерка во еден мирен, старомоден француски град каде што отвора продавница за...
 • Собата на Марвин (1996)

  денес
  image
  Драма за две отуѓени сестри. Беси 20 години се грижи за татко си, кој е прикован за кревет. Ли е многу понезависна, одгледувајќи ги сама двата сина. Кога на Беси...
 • Наглавачке (2012)

  денес
  image
  Сиромашни и богати живе у два света. Један је усправан, нормалан, а други постављен наглавачке. У овој научно-фантастичној романтичној причи пратимо младиќа Адама...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.