рејтинг: 6.0/10
Оценка на корисникот: 5.5/10
(4 гласови)

Содржина

Лепа и поетска, а у исто време тешка и трагична прича. У далеком планинском селу у Херцеговини, непосредно након завршетка Другог светског рата, усамљене жене и деца чекају повратак мушкараца са фронта. Неколицина људи који су остали у селу покушава да оде у Америку и пронаѓе спас од дрвља и камења. Центар приче је на усамљености и ишчекивању. Ово је трагична прича о два човека чија је борба за срце жене коштала главе обојицу.

Слики

Моја страна свијетаМоја страна свијетаМоја страна свијета

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Бал на чудовишта (2001)

  image
  По семејна трагедија, затворски чувар-расист го преиспитува својот став додека се вљубува со африканско-американската жена на последниот затвореник што го погубил.
 • Среќа (1965)

  image
  Во предградието на Париз, младиот Франсоа (Жан-Клод Друо) изгледа дека живее среќно, задоволно со неговата сопруга Тереза (Клер Друо) и нивните две мали деца. И...
 • Животот нема правила (1999)

  image
  Хомер е сираче во Сент Клод, Мејн. Тој никогаш не бил посвоен, па му станал миленик на директорот на сиропиталиштето, д-р Ларч, кој на Хомер му го пренесува сето...
 • Në prag të jetës (1985)

  image
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.