Lasse Hallström

Роденден: 1946

Режисер:

 1. 4. Pijetao (1981), филм
 2. 15. Подвала (2006), филм
 3. 17. Мил Џон (2010), филм

Сцеарист:

 1. ...
  (story adaption)

Продуцент:

 1. ...
  executive producer
 2. ...
  executive producer

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.