poster

Осликани вео

The Painted Veil (2006)

драма, романса | Кина, САД, Канада
Режисер: John Curran
CineStar Prem. 2 | денес | 14:55

рејтинг: 7.5/10
Оценка на корисникот: 8.28/10
(46 гласови)

СОДРЖИНА

Лондон 1925. године. Кити (Наоми Вотс) се ближи старосној граници када је, по њеној породици, крајње време за удају. Желеќи да побегне од досадашњег живота, она се удаје за младог бактериолога и са њим одлази у Шангај. У граду који постаје центар популарне културе, политичких интрига и порока, Волтер се посвеќује послу и породици, али Кити улази у љубавну везу са енглеским вице-конзулом. Дознавши за то, Волтер прихвата посао у изолованом кинеском селу опустошеном колером, а са собом одводи и Кити...

Слики

Осликани веоОсликани веоОсликани веоОсликани веоОсликани веоОсликани веоОсликани веоОсликани веоОсликани вео

Прегледи


Прегледано од Dubrovnik 24
сабота, 3 јули 2021 00:38
***Jako Dobar film, prožet razmišljanju i životnoj sudbini,kako ljubav bude uzvraćena ,kad se najmanje nadamo,u ovom slučaju pred kraj života jedog od sudionika ljubavnog trokuta...
Ми се допаѓа прегледот
0 коментари

ПРЕПОРАКИ
 • Borechki Klub (1999)

  вторник
  image
  Млад службеник е уморен од својата кариера и заедно со својот пријател Тајлер Дурден формира нов клуб каде што мажи се ослободуваат од своите фрустрации тепајќи...
 • Портрет на дамата во огнот (2019)

  вторник
  image
  Франција, 1770 година. Сликарката Мариен добива нарачка за свадбен портрет на младата Елоиз. Елоиз треба да стапи во брак против своја воља, а Мариен мора да ја...
 • Последно возење (2009)

  среда
  image
  Еден очаен татко го зема својот десетгодишен син, Чук и бега откако извршува едно насилно злосторство. Додека двајцата патуваат во пустината и нивната судбина е...
 • Cleaner (2018)

  среда
  image
  Narges, a public toilet cleaner, has to wait for 5 minutes to see what the result of her pregnancy test is. In this 5 minutes, she dives in her dream. The dream...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.