СОДРЖИНА

Сигурни Вивер се враќа како офицерот Елен Рипли во ОСМИОТ ПАТНИК 3, каде се наоѓа заробена на една далечна планета-затвор населена со злобни поранешни затвореници, вооружени само со својот ум, во одбрана против смртоносниот вонземјанин.
ОСМИОТ ПАТНИК 3 се случува на Фиорина 161, поранешен затвор со максимално обезбедување, населен со една група поранешни затвореници. На овој затворски свет се урнува офицерот Елен Рипли (која ја игра Сигурни Вивер, три пати номинирана за наградата на Академијата). Рипли наскоро открива дека со себе има донесено и еден од смртоносните вонземјани со кои се има борено порано. Штом е откриен вонземјанинот, жителите на Фиорина 161, кои немаат напредна технологија или модерни оружја, се борат со помошта на Рипли.

Слики

Осмиот патник 3Осмиот патник 3Осмиот патник 3Осмиот патник 3Осмиот патник 3Осмиот патник 3

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Родени убијци (1994)

  сабота
  image
  Две жртви, трауматизирани како деца, стануваат љубовници и психопатски сериски убијци. Медиумите неоправдано ги глорификуваат.
 • Остров фантазија (2020)

  сабота
  image
  Г. Рорк поканува неколку гости на неговиот луксузен тропски остров, каде што ветува дека ќе им ги исполни фантазиите. Тие почнуваат да се борат за своите животи...
 • Дивизија (2020)

  недела
  image
  Рио де Жанеиро, 1997. 11 киднапирања се случуваат секој месец. Жителите се тероризирани. Владата и полицијата се во загуба. Тогаш тие вложуваат сè и повикуваат...
 • Жеља за брзином (2014)

  недела
  image
  Након што му бивши партнер намести убиство које није починио, Тоби Маршал, заљубљеник у аутомобиле и улични тркач који мучи муку са новцем, проводи две године у...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.