Dan O'Bannon

actor

Роденден: 1946

Умре: 2009

Актерот:

 1. ...
  Pinback

Режисер:

Сцеарист:

 1. ...
  (original story and screenplay)
 2. ...
  (screenplayby)
 3. ...
  (screenplay)
 4. ...
  (basedoncharacterscreatedby)
 5. ...
  (screen story)
 6. ...
  (characters)
 7. ...
  (screenplay)
 8. ...
  (characters)
 9. ...
  (
 10. ...
  (
 11. ...
  (based on elements created by)
 12. ...
  (screen story by)
 13. ...
  (based on characters created by)

Глас:

 1. ...
  Helicopter Loudspeaker Officer / Bum Outside Wareh

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.