СОДРЖИНА

Сигурни Вивер глуми во ВОНЗЕМЈАНИ, продолжението на блокбастерот, „Вонземјанин“ од 1979, репризирајќи ја својата улога како офицер Елен Рипли, единствениот преживеан од средбата на вселенскиот брод „Ностромо“ со еден смртоносен вонземјанин. Овој пат, таа се враќа на планетата каде нејзиниот кошмар започна, заедно со една единица маринци наоружани до заби, во мисија за барање и спасување на исчезнатите вселенски колонисти. Џејмс Камерон, создавачот на „Терминатор“, хитот од 1984, го режира своето сопствено сценарио на приказната создадена од Камерон и Дејвид Гилер и Волтер Хил, врз основа на ликовите создадени од Ден Обенон и Роналд Шусет. Гејл Ен Хурд е продуцент, додека изврши продуценти се Гордон Керол, Дејви Гилер и Волтер Хил.

Слики

ВонземјаниВонземјаниВонземјаниВонземјаниВонземјаниВонземјаниВонземјаниВонземјаниВонземјаниВонземјаниВонземјани

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Нинџа (2009)

  петок
  image
  Западњак по имену Кејси је студирао нинџицу у Јапану. Његов задатак је да заштити оружје последњег Кого нинџе које се налази у срцу Њујорка. У покушају да спаси...
 • Walking with the Enemy (2013)

  петок
  image
  A young man, separated from his family in World War II, disguises himself as a Nazi S.S. Officer and uncovers more than just his family whereabouts.
 • Игре глади: Сјај слободе - 1. део (2014)

  петок
  image
  Прича постаје још напетија како футуристичка хроника живота Катнис Евердин улази у ново поглавље. Игре су можда заувек уништене, али борба за преживљавање постаје...
 • Човек на работ (2012)

  петок
  image
  Во напнатиот трилер „Човек на работ“, Ник Касиди (Сем Вортингтон) прави очајнички и опасен потег за да ја докаже својата невиност откако е наместен за кражбата на...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.