СОДРЖИНА

За работникот во фабрика, Даглас Квејд, умственото патување звучи како совршен одмор. Вистински сеќавања од живот како на шпион можеби се баш тоа што му треба. Но, кога процедурата тргнува во лоша насока, Квејд станува ловен човек...
„Тотален отповик“ е акционен трилер за реалноста и сеќавањето, инспириран од познатата кратка приказна „Можеме да се сеќаваме за вас во големопродажба“ на Филип К. Дик. Добре дојдовте во „Рикол“, компанијата која може вашите соништа да ги претвори во вистински сеќавања! Иако има прекрасна сопруга (Кејт Бекинсејл) што ја сака, за работникот во фабрика, по име Даглас Квејд (Колин Фарел), умственото патување звучи како совршен одмор од неговиот фрустрирачки живот. Вистинските сеќавања за живот како на шпион можеби се баш тоа што му треба. Но, кога процедурата тргнува во многу лоша насока, Квејд станува ловен човек. Бегајќи од полицијата, која ја контролира водачот на слободниот свет, канцеларот Кохаген (Брајан Кренстон), Квејд се здружува со една бунтовничка (Џесика Биел) за да го најде водачот на илегалниот отпор (Бил Нај) и да го спречат Кохаген. Границата меѓу фантазијата и реалноста станува матна и судбината на неговиот свет станува ризична кога Квејд ги открива својот вистински идентитет, својата вистинска љубов и својата вистинска судбина.

Слики

Тотален отповикТотален отповикТотален отповикТотален отповикТотален отповикТотален отповикТотален отповикТотален отповикТотален отповикТотален отповик

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Аветињско (2016)

  денес
  image
  Civil Unrest in the European country of Moldova has US forces engaging the insurgents however there is a new threat who has decided both are their enemy. This new...
 • Чудесниот Спајдермен (2012)

  денес
  image
  Еден од најпознатите ликови на светот се враќа на големото платно со новото поглавје од филмовите за Спајдермен, „Чудесниот Спајдермен“. Филмот раскажува различна...
 • V8 - Start Your Engines (2013)

  денес
  image
  A group of children create an illegal car race, while trying to hide from the police.
 • Војна на ѕвездите: Силата се буди (2015)

  денес
  image
  По три децении од поразот на Дарт Вејдер и на Империјата, се појавува нова закана. Првиот ред се издигна од пепелта на Галактичката Империја и нему му се...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.