рејтинг: 5.6/10
Оценка на корисникот: 8.75/10
(48 гласови)

СОДРЖИНА

Визуелно атрактивни окршај две ванземаљске расе је почео! Ко год победи, једно је сасвим јасно: људска раса ќе изгубити. Прича почиње када богати индустријалац Чарлс Бишоп Вејленд, окупи меѓународну групу археолога и научника да би истражили топлотну емисију дубоко испод леденог покривача Антарктика. У дубинама наилазе на технолошки напредну променљиву матрицу просторија око древне астечке пирамиде. Покушавши да наѓу излаз, истраживачи че пробудити ванземаљску матицу. Она почиње да носи јаја из којих се излежу хорде ванземаљаца. Меѓутим, туѓини су заточеници предатора. Вековни ритуал борбе измеѓу две свемирске расе поново је почео. Овога пута уз нарастајуќу претњу да ќе победник заувек истребити - људску расу.

Слики

Вонземјанин против предаторВонземјанин против предаторВонземјанин против предаторВонземјанин против предатор

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Киборг 2 (1993)

  денес
  image
  Во 2074 година, Корпорацијата „ПинВил“ го креира хуманоидниот киборг Касела Кеш Риз. Киборгот е дизајниран за да се уншти конкурентската фирма. Но нештата ќе се...
 • Механичар (2011)

  денес
  image
  Артур Бишоп е елитен убиец со единствен талент за чисто елиминирање на целите. По убиството на неговиот ментор и добар пријател, сака неговите убијци да платат.
 • Honest thief (2020)

  денес
  image
  Озлогласен крадец, се пријавува самиот во полиција за да може конечно да води чесен живот. Но, работите не одат според планот, двајца агенти од ФБИ го измамуваат.
 • Gospodarot na prstenite: Vrakjanjeto na kralot (2003)

  денес
  image
  Во расплетот на епското ремек-дело на Џ.Р.Р. Толкин, „Господар на прстените“, додека војските се собираат за конечната битка што ќе ја одреди судбината на светот,...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.