poster

Осмиот патник: Воскреснување

Alien: Resurrection (1997)

Режисер: Jean-Pierre Jeunet
FOX Movies | денес | 21:00

рејтинг: 6.2/10
Ocjena korisnika: 8.45/10
(40 glasova)

СОДРЖИНА

Рипли, хероината од серијалот „Вонземјанин“ се враќа во борба против еден нов, генетски модифициран вид на заканата која ја прогонува.
Два века по смртта на Елен Рипли, докторите на вселенската станица „Аурига“ ја клонираат преку користење примероци крв земени од Фиора 161, во надеж за добивање на ембрионот на кралицата кој е инкубиран во неа кога таа била заробена на далечната затворска планета. Конечно, успевајќи по бројни обиди, тие го отстрануваат вонземјанинот и го поправаат клонот за идно проучување. За кратко време, клонот на Рипли станува свесен и прикажува натчовечки способности кои навестуваат тој поседува вонземска ДНК. Кога Рипли открива дека Генерал Перез (Ден Хедаја) ја чува кралицата во една утврдена соба на вселенската станица, таа ги предупредува него и неговите научници дека суштеството не може да се контролира, без разлика на тоа колку се обидуваат.

Слики

Осмиот патник: ВоскреснувањеОсмиот патник: ВоскреснувањеОсмиот патник: ВоскреснувањеОсмиот патник: ВоскреснувањеОсмиот патник: ВоскреснувањеОсмиот патник: ВоскреснувањеОсмиот патник: ВоскреснувањеОсмиот патник: ВоскреснувањеОсмиот патник: Воскреснување

Осврти


Nema recenzija
ПРЕПОРАКИ
 • Хелбој (2004)

  денес
  image
  Во последните денови на Втората светска војна, Нацистите се обидуваат да користат црна магија за својата пропадната кауза. Сојузниците го заземаат кампот каде се...
 • Чарлиевите ангели: гас до даска (2003)

  денес
  image
  „Ангелите“ (Дру Баримор, Камерон Дијаз и Луси Лиу) се враќаат со нови авантури додека ја истражуваат кражбата во база на податоци за заштитени сведоци откако...
 • Икс-мен почетоци: Вулверин (2009)

  денес
  image
  ИКС-МЕН ПОЧЕТОЦИ: ВУЛВЕРИН, првото поглавје од приказната за Икс-Мен, го поврзува Вулверин со неколку легенди од светот на Икс-Мен, во епска револуција која ги...
 • Операција Ентебе (2018)

  денес
  image
  Istinita priča o talačkoj krizi u avionu snimljena prema istinitim događajima iz 1976. godine. Istinita priča iz 1976. godine kada su četvorica otmičara —dvojica...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: polica privatnosti.