рејтинг: 6.4/10
Оценка на корисникот: 6.2/10
(80 гласови)

СОДРЖИНА

Сѐ е мирно на вселенскиот брод „Ковенант. Екипажот и останатите 2000 души на бродот се длабоко во хибернациски сон, што го остава синтетичкиот човек Волтер сам да шета низ ходниците. Бродот патува до далечната планета Ориге-6, на другата страна од галаксијата, каде што колонистите се надеваат дека ќе создадат ново живеалиште за човештвото. Нивниот мир е нарушен кога експлозијата на една ѕвезда во близина му ги оштетува механизмите за собирање енергија на бродот, што доведува до десетици жртви, па мисијата скршнува од својата маршрута. Наскоро, преживеаните членови на екипажот откриваат нешто што изгледа дека е неозначен рај полн со високи планини и огромни дрва, што може да е уште подобар дом од Ориге-6. Сепак, тоа што го наоѓаат е мрачен и смртоносен свет, полн со неочекувани изненадувања. Соочувајќи се со ужасна и незамислива закана, истражувачите мораат да се обидат да избегаат.

Слики

Осмиот патник: КовенантОсмиот патник: КовенантОсмиот патник: КовенантОсмиот патник: КовенантОсмиот патник: КовенантОсмиот патник: КовенантОсмиот патник: КовенантОсмиот патник: КовенантОсмиот патник: КовенантОсмиот патник: КовенантОсмиот патник: КовенантОсмиот патник: КовенантОсмиот патник: КовенантОсмиот патник: КовенантОсмиот патник: КовенантОсмиот патник: КовенантОсмиот патник: КовенантОсмиот патник: КовенантОсмиот патник: КовенантОсмиот патник: КовенантОсмиот патник: КовенантОсмиот патник: КовенантОсмиот патник: КовенантОсмиот патник: КовенантОсмиот патник: КовенантОсмиот патник: КовенантОсмиот патник: КовенантОсмиот патник: КовенантОсмиот патник: КовенантОсмиот патник: КовенантОсмиот патник: КовенантОсмиот патник: КовенантОсмиот патник: КовенантОсмиот патник: КовенантОсмиот патник: Ковенант

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Ngjyra që Ra nga Qielli (2019)

  image
  Кошмар од вселената што доаѓа од фантазијата на Х. П. Ловкрафт и од култниот режисер Ричард Стенли. Приказната ги следи Нејтан Гарденер (Николас Кејџ), Тереза...
 • Под водата (2020)

  image
  Еден екипаж од океанографски истражувачи се обидува да стигне до безбедност откако еден таинствен земјотрес го прекинува нивното подводно истражување и ја...
 • Врсте 2 (1998)

  image
  Денис и Рос су два астронаута који реализују прву успешну мисију на Марс. Али приликом те мисије, Рос је инфициран. Полако, он почиње да се мења и једино што има...
 • Црна темница (2000)

  image
  Еден комерцијален транспортен брод и неговиот екипаж се уриваат на планета полна со крвожедни суштества кои излегуваат да се хранат само ноќе. Но тогаш дознаваат...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.