СОДРЖИНА

Џошуа Лазарус e „слушач“, телепат кој може да ги чуе туѓите мисли. Постојат само неколку Слушачи на светот, а со соодветна обука, Слушачот може да научи да ги контролира гласовите. Но дарот е смртоносен, Слушачот полудува до својата 29 година. Тој сега има 28. Џошуа и неговиот ментор работат за владата, во замена за лек. За време на една мисија, ја запознава необучената Слушачка Ана, во која веднаш се вљубува. Но владата не сака тоа да го дозволи, па тие смислуваат план да исчезнат, во надеж дека ќе започнат нов, заеднички живот, но наскоро се откриени и разделени. Со помош на пријател од детството, Џошуа е присилен да ја открие вистината за своите способности, корупцијата која го опркужува и моќта која ја има за спас на иднината.

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Сезона љубави (2018)

  денес
  image
  Жена се након развода враќа у родни град на натјецање у припреми јела с роштиља, но озрачје постаје још ужареније након што налети на стару љубав.
 • Љубав и Сунашце (2019)

  Утре
  image
  Искре фрцају на све стране након што се војник Јаке врати по својег пса којег је чувала несретно заљубљена Аллy.
 • Шанса за љубов (2009)

  Утре
  image
  После повторната средба со Кристина, ќерката што пред осумнаесет години ја дала на посвојување, Пејтон Макгрудер се уште ги учи основите на родителството. Во исто...
 • Повратак куќи (2019)

  Утре
  image
  Аббy је задовољна што у Новој Енглеској снима интернетску серију све док се не врати куќи у Тексас, гдје сусреќе бившу љубав.
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.