СОДРЖИНА

The story of Courtney Bennett, a former Olympic skating hopeful who teaches skating classes and runs the city's outdoor public skating oval in the Common behind City Hall. When Mayor Greenwood announces the imminent closing of the skating oval, Courtney faces off with former NHL hockey player Noah Tremblay, a single dad who runs the new indoor skating center, to try to save the public rink and the Christmas Carnival she hosts on the Common each Holiday season. Courtney and Noah bond over his daughter Grace who joins Courtney's skating class and Courtney discovers a secret connection between Noah and the Mayor that could be the Mayor's soft spot. Together Courtney and Noah devise a plan to keep the skating oval open and fall in love along the way.

Слики

Божиќ на ледуБожиќ на ледуБожиќ на ледуБожиќ на ледуБожиќ на ледуБожиќ на ледуБожиќ на ледуБожиќ на ледуБожиќ на ледуБожиќ на ледуБожиќ на ледуБожиќ на ледуБожиќ на ледуБожиќ на ледуБожиќ на ледуБожиќ на ледуБожиќ на ледуБожиќ на ледуБожиќ на ледуБожиќ на ледуБожиќ на ледуБожиќ на ледуБожиќ на ледуБожиќ на ледуБожиќ на ледуБожиќ на леду

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Време љубави (1966)

  понеделник
  image
  Време љубави је југословенски црно-бели љубавни омнибус филм снимљен 1966. године у режији Владе Петриќа и Николе Рајчиќа. Састоји се од две приче. Прва прича:...
 • Волшебниот божиќен колач (2021)

  денес
  image
  Откако неодамна ја губи баба ѝ, Гвен се мачи со пекарницата сакајќи да го врати Божиќниот дух. Таа се согласува да работи со славен шеф на специјална Божиќна...
 • Божиќно венчање (2018)

  денес
  image
  Кад се архитект и божиќни аматер Стевен наѓе с обитељи за Божиќ, он задужује координаторицу за одмор Гретцхен да у његов дом донесе празничну радост. Гретцхенин...
 • Повторно љубов (2017)

  денес
  image
  Млада удовица се враќа куќи, први пут за три године, како би помогла у припреми сестриног венчања. Приморана је да се суочи са својом прошлошќу, укључујуќи и...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.