Оценка на корисникот: 6.4/10
(122 гласови)

СОДРЖИНА

Џесика тукушто ја завршила последната книга за издавачката фирма на своето поранешно момче Мајк и се надева дека ќе премине во конкурентската издавачка куќа, но мора да ја одработи уште промоцијата на книгата преку видео во кое се појавува заедно со Мајк. Иако првото видео излегува катастрогално, тоа набргу станува хит, па продолжува низа од видеа коишто Џесика сака да ги направи релевантни, а Мајк забавни. Постојано се караат, а Мајк набргу открива дека со таквиот настап тој само ја брка Џесика од себе, па се согласува да работи на нејзин начин. Тие почнуваат да работат како тим, па откриваат дека меѓу нив сѐ уште постои хемија, но кога Мајк повторно ја става работата пред сѐ, Џесика си заминува. Мајк мора да најде начин да ѝ докаже на Џесика колку му е важна, но дали тоа ќе биде доволно?

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Љубов на Св. Валентин (2018)

  image
  Цвеќарката Хелен нема време за љубов, ниту за Денот на вљубените, затоа што тоа е најважниот работен ден во годината. Сепак, не може да го одбие пријателот Хенри...
 • Букет увијек наѓе ону праву (2020)

  image
  Јосие Хугхес води непрофитни едукативни центар за младе. Чврсто је увјерена да је дјевојка, која ухвати букет на вјенчању, идуќа која ќе се удати. Кад јој се то...
 • Најслаткото срце (2018)

  image
  Маддие (Јулие Гонзало), која је власница радње са колачима, помоќ добија од инвестиционог банкара, али потенцијална нова романса меѓу њима закомпликована је...
 • Градски фраер (2012)

  image
  Аманда живее со Чарлс. Таа е успешна менаџерка на висока позиција, а тој банкар. Аманда сфаќа дека е крајно време да има дете, па го тера Чарлс да спие со неа...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.