СОДРЖИНА

Преку ден, Џони Блејз е еден од најпознатите каскадери во светот, но навечер тој се претвора во неуништливиот антихерој на мотор, познат како Гоустрајдер.
Од „Марвел комикс“, создавачот на „Спајдермен“, „Блејд“ и „Икс Мен“, пристигнува нов херој: „Гоустрајдер“. Пред многу време, каскадерот Џони Блејз (Николас Кејџ) направил зделка со ѓаволот за да ги заштити неговите најблиски, татко му и Роксен (Ева Мендес), симпатијата од детството. Сега ѓаволот доаѓа по своето. Преку ден, Џони е жесток каскадер, но навечер се претвора во Гоустрајдер, ловец по одметнати демони. Џони е присилен да го слуша ѓаволот, но е решен да се соочи со својата судбина и да ги искористи своите моќи за да ги заштити невините.

Слики

Foto: RTL / © Columbia Pictures Industries, Inc.Foto: RTL / © Columbia Pictures Industries, Inc.Foto: RTL / © Columbia Pictures Industries, Inc.Foto: RTL / © Columbia Pictures Industries, Inc.Foto: RTL / © Columbia Pictures Industries, Inc.Foto: RTL / © Columbia Pictures Industries, Inc.Foto: RTL / © Columbia Pictures Industries, Inc.ГоустрајдерГоустрајдерГоустрајдерГоустрајдерГоустрајдерГоустрајдерГоустрајдерГоустрајдерГоустрајдерГоустрајдерГоустрајдерГоустрајдерГоустрајдерГоустрајдерГоустрајдерГоустрајдерГоустрајдерГоустрајдерГоустрајдер

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Во потрага по одмазда (2006)

  среда
  image
  Граѓански рат је окончан, али пуковник Морсман Карвер креќе у последњу мисију: да убије Гидеона по сваку цену. Изазван пуцњем и покретан бесом, неуморни прогон их...
 • Чин храбрости (2012)

  среда
  image
  Одред америчких маринаца "фока" креќе у мисију да ослободе киднапованог ЦИА агента, и током задатка, уништавају сложену мрежу терористичких ќелија, које су...
 • Незапирливи (2004)

  среда
  image
  Дин Кејџ е припадник на специјалните единици на американската армија, но ќе се најде во судир со Владата на која некогаш ѝ служел. Кога агентите на тајната служба...
 • Gospodarot na prstenite: Vrakjanjeto na kralot (2003)

  среда
  image
  Во расплетот на епското ремек-дело на Џ.Р.Р. Толкин, „Господар на прстените“, додека војските се собираат за конечната битка што ќе ја одреди судбината на светот,...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.