poster

Сеништен возач: Духот на одмаздата

Ghost Rider: Spirit of Vengeance (2011)

акција, фантастика, трилер | САД, Обединетите Арапски Емирати
Режисер: Mark Neveldine, Brian Taylor

рејтинг: 4.3/10
Оценка на корисникот: 7.65/10
(48 гласови)

СОДРЖИНА

Николас Кејџ е повторно во улога на Џони Блејз. Во новата визија на режисерите Марк Невелдин и Брајан Тејлор, Џони уште се бори со своето проклетство на ѓаволски ловец на глави, но ризикува да загуби сѐ кога ќе се здружи со еден опат за да спасат едно дете од самиот ѓавол... а можеби и самиот ќе успее да се ослободи од клетвата.

Слики

Сеништен возач: Духот на одмаздатаСеништен возач: Духот на одмаздатаСеништен возач: Духот на одмаздатаСеништен возач: Духот на одмаздатаСеништен возач: Духот на одмаздатаСеништен возач: Духот на одмаздатаСеништен возач: Духот на одмаздатаСеништен возач: Духот на одмаздатаСеништен возач: Духот на одмаздатаСеништен возач: Духот на одмаздатаСеништен возач: Духот на одмаздата

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Човек звани Булдожер (1978)

  сабота
  image
  "Булдожер", бивша фудбалска звезда, сада ради као рибар. Када група скитница организује фудбалски меч против локалне војне базе, од њега затражи да им буде...
 • Универзален војник: Регенерација (2009)

  недела
  image
  Лук Деверо се приклучува на американскиот тим Универзални војници, сокриени во тајно складиште. Нивната мисија: да го преземат Чернобил и да ги онеспособат...
 • Убијци на глави (2013)

  недела
  image
  По дведецениското страдање на Земјата во корпорациските војни, владеeчкиот Совет на деветмината ги осудува на смрт сите преостанати корпорациски криминалци, кои...
 • Легионар Макс (2019)

  недела
  image
  Маxx је бивши легионар који је постао плаќеник. Када мисија у Јужној Америци поѓе како не треба, Маxxа остављају да умре, но он преживи и поново се роди са новим...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.