poster

Сеништен возач: Духот на одмаздата

Ghost Rider: Spirit of Vengeance (2011)

Трилер, Акција, Фантазија, Авантура, Mистерија | САД, Обединетите Арапски Емирати
Режисер: Mark Neveldine, Brian Taylor

рејтинг: 4.3/10
Оценка на корисникот: 7.5/10
(73 гласови)

Содржина

Николас Кејџ е повторно во улога на Џони Блејз. Во новата визија на режисерите Марк Невелдин и Брајан Тејлор, Џони уште се бори со своето проклетство на ѓаволски ловец на глави, но ризикува да загуби сѐ кога ќе се здружи со еден опат за да спасат едно дете од самиот ѓавол... а можеби и самиот ќе успее да се ослободи од клетвата.

Слики

Сеништен возач: Духот на одмаздатаСеништен возач: Духот на одмаздатаСеништен возач: Духот на одмаздатаСеништен возач: Духот на одмаздатаСеништен возач: Духот на одмаздатаСеништен возач: Духот на одмаздатаСеништен возач: Духот на одмаздатаСеништен возач: Духот на одмаздатаСеништен возач: Духот на одмаздатаСеништен возач: Духот на одмаздатаСеништен возач: Духот на одмаздатаСеништен возач: Духот на одмаздатаСеништен возач: Духот на одмаздатаСеништен возач: Духот на одмаздата

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Уништити Лас Вегас (2013)

  image
  Чланови братства одлазе у Лас Вегас током летњег распуста. Један од њих краде мач Тутмоса ИИИ из хотела, чиме ослобаѓа древну клетву и пешчану олују која погаѓа...
 • Крвави поток (2009)

  image
  Еван Марсхалл (Хенрy Цавилл) више од двије године осјеќао се кривим због нестанка свога старијег брата Вицтора (Доминиц Пурцелл) приликом њихова рибичког излета у...
 • Дупка (2009)

  image
  Животот не може да биде полош за 17-годишниот Дејн и неговиот 10-годишен брат, откако се селат од Њујорк во еден здодевен мал град. Но, тогаш тие наоѓаат една...
 • Maximum Risk (1996)

  image
  Полицајац заузима место свог брата близанца и наслеѓује његов проблем, али и његову прелепу девојку. Он је приморан да боксује целим путем од Француске до...
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.