poster

Избришаниот

Erased (2012)

акција, трилер | САД, Канада, Белгија, Обединетото Кралство
Режисер: Philipp Stölzl
M1 Gold | Утре | 12:05

рејтинг: 6.1/10
Оценка на корисникот: 7.26/10
(39 гласови)

СОДРЖИНА

Поранешен агент на ЦИА и неговата отуѓена 15-годишна ќерка се присилени да бегаат кога неговите работодавачи и двајцата ги означуваат за елиминација како дел од една голема меѓународна завера.
Поранешниот агент на ЦИА, Бен Логан се надева дека ќе најде нов почеток со неговата 15-годишна ќерка Ејми. Тој прифаќа работа во Белгија како експерт за безбедност во една голема мултинационална корпорација. Откако едно утро пристигнува на работа, Логан открива дека неговиот оддел повеќе не постои, сите негови колеги исчезнале, а неговата асистентка, всушност, е обучен оперативец кој треба да ги убие него и ќерка му. За да преживеат доволно долго за да откријат што се случило и зошто некој сака да ги убие, Логан и Ејми бегаат, а ги брка обучен тим убијци. Таткото и ќерката, кои едвај се познаваат, мораат да се потпрат еден на друг и да почнат меѓусебно да си веруваат. Таа доверба е загрозена кога Ејми ја дознава вистината за минатото на нејзиниот татко.

Слики

ИзбришаниотИзбришаниотИзбришаниотИзбришаниотИзбришаниотИзбришаниотИзбришаниот

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Киднапирање (2011)

  петок
  image
  Откако памети, средношколецот Нејтан Харпер (Тејлор Лаутнер) има непријатно чувство дека живее туѓ живот. Кога наидува на своја слика како мал на една...
 • Крваво искупување (2013)

  петок
  image
  Квин Форте живее живот на кој може да му се позавиди - голема моќ, многу пари, жена што го сака и брат што го обожава. Но, тој има и непријатели, кои ќе се...
 • Бригаде тигрова (2006)

  петок
  image
  1907. године, након таласа насилних злочина, француски председник Жорж Клемансо одлучује да оснује прву моторизовану полицијску бригаду која ускоро добија надимак...
 • Сонце, песок и романтика (2017)

  петок
  image
  Кејт, амбициозни рачуновоѓа, одлази у Канкун са својим момком Ериком, граѓевинцем за припрему земљишта, на преко потребан одмор. Највеќи део биќе романтичан...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.